Google'ın 'Sanal Gerçeklik' Bombası Haftaya Patlayacak: Telefondan Bağımsız, Android'li VR Cihazı Geliyor!

0
0
0
0
0
Sanal gerçeklik yarışında birçok dev kozlarını çoktan oynadı. Sessiz kalan Google'ın ise önümüzdeki hafta gerçekleşecek I/O etkinliğinde bombayı patlatması bekleniyor. Beklentiler telefondan bağımsız, Android işletim istemli bir VR cihazı yönünde.
Sanal gerçeklik alanında birçok marka kendi ürünü ile sahneye çıktı. HTC Vive, Samsung Gear VR, LG 360 VR ve Oculus Rift derken Google da kendi VR ürününü tanıtmaya hazırlanıyor. Teknoloji devinin gelecek hafta California’da düzenlenecek geliştirici etkinliği I/O’da yeni VR cihazını tanıtacağı internet ortamında konuşuluyor.

 Telefona İhtiyaç Duymadan Çalışacak!

İddialara göre Google’ın VR cihazı Android işletim sistemine sahip olacak ve çalışabilmek için herhangi bir ek donanıma ihtiyaç duymayacak. Yani, Google’ın VR cihazını kullanmak için bir akıllı telefon ya da PC gerekmeyecek. Tabii ki bu açıdan bir ilk olacak ve aksesuar kategorisinden çıkarak başlı başına bir ürün olarak satışa sunulacak. Bu noktada cihazın işlemci, bellek, grafik kartı ve depolama gibi bileşenlere de sahip olması gerekiyor. Bakalım Google’ın bu noktadaki çözümleri neler olacak?

 Google'ın VR Cihazı Nasıl Bir Deneyim Sunacak?

İnternet ortamındaki iddialar Google’ın VR cihazının sunacağı sanal gerçeklik deneyiminin ve performansının Gear VR’dan daha iyi ancak Oculus Rift ve HTC Vive kadar da iyi olmadığı yönünde. Bu iddialar doğru olabilir, çünkü HTC Vive ve Oculus Rift’in sağladığı deneyimde üst düzey grafik ve işlem gücüne ihtiyaç var. Bu nedenle, her iki cihaz da güçlü PC donanımına ihtiyaç duyuyor. Google’ın VR cihazı ise bağımsız bir ürün olacağı için bu kadar güçlü donanımı üzerinde barındırma şansı yok. Yine de bağımsız sanal gerçeklik cihazlarının önünü açacak olması bakımından önemli bir gelişme. Heyecanla bekliyoruz…
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0