• Anasayfa
  • Donanım
  • Google Street View Aracı Domates Atma Festivalinin Ortasında Kaldı!

Google Street View Aracı Domates Atma Festivalinin Ortasında Kaldı!

1
0
0
0
0
İspanya'da "domates atma festivali"nin ortasında kalan Google Street View aracı, festivalden üstüne düşeni aldı.
Dünya üzerinde 200'den fazla ülke bulunuyor. Bu ülkelerin hepsinin kendine has coğrafyası, kültürleri ve tanınmış olguları var. İspanya, kültürünü yaydığı diğer Güney Amerika ülkeleri ile birlikte "festival ülkesi" olarak tanınıyor.

Festivalleriyle ünlü olan İspanya'da düzenlenen "La Tomatina" adlı bir festival, bölgede görüntüleme amacıyla bulunan Google Street View aracının da nasibine düşeni almasına neden oldu. Bu festival Buñol adlı bir köy halkının 150 ton domatesle domates savaşı yapmasını konu alıyor. Festival bittikten sonra domatesle dolup taşan sokakları görüntülemek amacıyla olay yerine giden Street View aracı, gitmesi gereken saatten biraz önce gidince katılımcıların gazabına uğradı.Sokak dolusu insan tarafından yolu kesilen aracın üzerine çıkan ve her tarafını domatese bulayan katılımcılar oldukça eğlense de aracın sahibi halinden pek memnun görünmüyordu. Araç festivalin ortasında kalınca polis eskortluğu ile festival dışına çıkarılmaya çalıştı fakat bu renkli festivalin katılımcıları polis korumasını pek umursamadılar. 
 
Araç, bütün kısımları domatesle kaplı olsa da çekmesi gereken fotoğrafları çekti. Eğlenceli karelerin yaşandığı festivalin bitişinde ise sokaklar, katılımcılar ve Street View aracı, beklenildiği gibi kıpkırmızıydı.

Kaynak: Gizmodo
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0