• Anasayfa
  • Donanım
  • Google Apple'a Özendi, Kendi Telefonunu Yapıyor: Bu Defa Nexus Değil!

Google Apple'a Özendi, Kendi Telefonunu Yapıyor: Bu Defa Nexus Değil!

0
0
0
0
0
Google'ın kendi telefonunu üreteceği iddiaları yeniden gündemde. Teknoloji devi tamamen kendine ait Nexus olmayan bir telefon üzerine çalışıyor.
Bir zamanların "GPhone" iddialarını hatırlarsınız. Apple’ın iPhone’una karşı Google’ın GPhone’u… Tabii ki hiçbir zaman gerçekleşmeyen GPhone tamamen internet geyiklerinden ibaret bir iddia olarak kaldı. Zaten açık kaynak kodlu bir işletim sistemi olan Android’in geliştiricisinin, bir de donanıma el atarak kendi platformundaki partnerler ile rekabete girişmesine gerek yoktu.  Başlangıçta donanıma tamamen uzak olan Google bir süre sonra katıksız Android deneyimi için Nexus projesini devreye soktu.

 Operatörler ile Görüşmeler Başladı!

Aradan geçen yıllarda Nexus cihazlarda istenilen kalite her seride yakalanamadı. Dahası, Nexus cihazlar çoğu zaman amiral gemileri ile rekabete girişmekten uzak oldu. Bu ve buna benzer nedenler Google’ı tekrar kendi telefonunu üretmeye itmiş olabilir çünkü son dönemdeki iddialar buna işaret ediyor. Cnet’in haberine göre internet devi Google Nexus olmayan bir akıllı telefon için operatörler ile görüşmelere başladı.

 Yeni Cihazın Adı Ne Olacak?

Şirkete yakın kaynakların verdiği bilgilere göre, yıl sonunda Google markalı bir akıllı telefonun satışı için operatörler ile görüşen şirket, Apple ile akıllı telefon donanımı alanında ilk kez rekabete girmeye hazırlanıyor. İddia edilen akıllı telefonunun bir Nexus olmayacağı ve Nexus olarak adlandırılmayacağı ise neredeyse kesin. Aslında donanım alanı Google için çok da yabancı değil. Dizüstü pazarında kendi üretimi olan Chromebook Piksel ile mücadele eden Google, şimdi de akıllı telefon pazarında kendi ismi ile yer alabilir. Henüz bir bilgi olmasa da Google’ın dizüstü pazarında olduğu gibi akıllı telefon pazarına da üst sınıf bir cihaz ile gireceğini ve çok model çeşitliliği olmayacağını öngörebiliriz. Bakalım Google’ın sürprizi ne olacak?
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0