• Anasayfa
  • Donanım
  • Google Translate’e Rakip Geldi: Çeviri Yapan Fotokopi Makinesi!

Google Translate’e Rakip Geldi: Çeviri Yapan Fotokopi Makinesi!

1
0
0
0
0
Google Translate’e Rakip Geldi: Çeviri Yapan Fotokopi Makinesi!
ABD’li şirket Xerox, ürettiği fotokopi makinesi ile kağıdın üzerindeki yazıyı çevirebiliyor.
Yazıcı ve tarayıcı donanımlarıyla ilgili üretim yapan dünyaca ünlü ABD’li teknoloji şirketi Xerox, aralarında Türkçe’nin de yer aldığı toplam 44 dili destekleyen bir çeviri fonksiyonuna sahip fotokopi makinesi üretti. 

Fotokopi makinesinde yer alan ‘Kolay Çeviri Servisi’ adındaki fonksiyon sayesinde kağıdın üzerinde yer alan metin, fotokopinin çekildiği sırada desteklenen 44 dile çevrilebiliyor.

Fotokopi makinesi ilk 30 çeviriyi ücretsiz olarak yapıyor fakat 30’dan sonra her çeviri için belirli bir ücret talep ediyor. Daha sonraki her 10 sayfa için 10 dolar, 100 sayfa içinse 50 dolar talep ediliyor. Eğer 100 bin sayfalık toplu bir çeviri isteğinde bulunursanız bunun bedeli 5 bin dolar oluyor. Yani sayfa arttıkça birim başına düşen fiyatta azalma oluyor.
 

Müşteriler eğer isterlerse çevirilerin profesyonel çevirmenler tarafından yapılmasını talep edebiliyorlar fakat elbette bunun bir bedeli oluyor, hem de oldukça yüksek rakamlar. Böyle bir istekte müşteriden her kelime için 10 sent talep ediliyor.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0