GoPro Drone ve Sanal Gerçeklik Cihazı Üretiyor

0
0
0
0
0
GoPro Drone ve Sanal Gerçeklik Cihazı Üretiyor
Sürekli yeni bir drone, yeni özellikler ya da kullanım kolaylığı ile merakımızı cezbederken hemen hepsinin bir yandan da çıkış noktası olan aksiyon kamerası GoPro da sonunda bir drone üreteceğini resmi olarak duyurdu, sanal gerçeklik ise yolda.
Aksiyon kameraları ile telefonlarımızdan ve kimi DSLR kameralardan çeşitli yönlerle bir adım önde giden GoPro’nun kamera ve görüntüleme sektörünün yeni furyası drone ve sanal gerçeklik yarışına ne zaman dahil olacağı soru işaretiydi. (işte cevabı)

Şirketin CEO’su Nick Woodman, her iki proje için de geçtiğimiz gün, Code Conferece etkinliği çerçevesinde katıldığı bir programda verdiği röportajda resmi bir duyuru yaptı.

Ayrıca Kolor firmasını bünyesine kattıktan sonra geliştirdiği küresel çekim yapabilen, altı kameranın bir araya getirilmesiyle oluşturulan bir cihaz tanıtan GoPro, bu ürünün sanal gerçeklik cihazları için kullanılabileceğini dile getirirken bu ürünün ortalama tüketiciler ya da kullanıcılar için geliştirilmediğini ve Oculus Rift gibi cihazlarda kullanılabilecek malzemelerin üretimine fırsat vereceğini bu nedenle profesyoneller ya da geliştiriciler için çok büyük bir fırsat olduğunu söyledi ve bu nedenle de 6 adet GoPro Hero4 kameranın bir araya getirilmesi ile oluşturulan bu cihazın fiyatının 3000 Dolar olduğunu söyledi. (Yukarıdaki resimde Hero3 var demeyin, seneye piyasaya çıkacak olan son kullanıcı modeli Hero4 kullanacak)

Bu yılın ilerleyen zamanlarında görebileceğimiz bu altı yüzlü kamera topunun yanı sıra bir quadcopter (dört pervaneli drone) geliştirmekte olduklarını duyuran Nick Woodman, bu droneun da önümüzdeki yıl piyasadaki yerini alacağını duyurdu. Henüz GoPro’nun droneu ile ilgili detaylı bir bilgi bulunmamasına rağmen fiyatının 500 ile 1000 Dolar arasında olacağı söyleniyor.

Şimdilik kendi cihazı için beklememiz gerekecek olan GoPro'nun küresel çekim yapabilen kamerasının neler sunabileceğini aşağıdaki videodan izleyebilir, videoyu telefonunuzu oynatarak ya da bilgisayarınızın mouseunu kullanarak dilediğinizce döndürüp manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0