GoPro'ya Canlı Yayın Özelliği Geliyor!

0
0
0
0
0
GoPro'ya Canlı Yayın Özelliği Geliyor!
GoPro, cihaz üzerine takılabilecek ufak bir verici ile internetle uğraşmadan yayına direkt görüntü sağlamak yönünde adımlar atıyor.
Yakında televizyondan takip ettiğimiz canlı spor olaylarında, GoPro tarafından sağlanan görüntüler göreceğiz. Görüntü sinyallerini gönderecek küçük bir vericinin cihaz üzerine takılmasıyla sağlanacak olan teknoloji, GoPro'nun Vislink firmasıyla anlaşmasıyla büyük bir ilerleme kat etti. Bu sağlanmaya çalışılan sistem ile, sporculara ya da yarışa dahil olan araçlara takılan cihazla canlı yayına besleme yapılabilecek.

Sistemin ilk denemesi ESPN'in kış oyunları olan Winter X Games 2015'te yapılacak. GoPro bu sistemi hazır etmiş olsa da, henüz satış aşamasına getirmemiş. Bahar döneminde fiyat politikası ve daha detaylı açıklamalarını sunacaklarını belirtiyorlar. GoPro'nun son ürünü Hero4'te halihazırda Wi-Fi ile internet üzerinden canlı yayın özelliği mevcut; ancak rahat koltuğumuza kurulup televizyonumuzun ekranından kamera sahibinin sağladığı görüntüyü izlemek de epey fantastik olabilir.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0