Corning, 2 Kat Daha Sert Gorilla Glass 4 Camını Tanıttı

1
0
0
0
0
Corning, 2 Kat Daha Sert Gorilla Glass 4 Camını Tanıttı
​2007 yılında faaliyete giren Gorilla Glass camları, birçok modeldeki telefona ve 3 milyardan fazla üründe kendisine yer buldu. Son zamanlarda safir kristal camların çıkmasıyla kısa süreli bir rakip tehdidi alsa da sektördeki rakipsizliğini sürdüren Corning, en yeni teknolojik yeniliklerle geliştirdiği dördüncü Gorilla camını tanıttı.
2007 yılında faaliyete giren Gorilla Glass camları, birçok modeldeki telefona ve 3 milyardan fazla üründe kendisine yer buldu. Son zamanlarda safir kristal camların çıkmasıyla kısa süreli bir rakip tehdidi alsa da sektördeki rakipsizliğini sürdüren Corning, en yeni teknolojik yeniliklerle geliştirdiği dördüncü Gorilla camını tanıttı.
 
Günümüzde satılan birçok akıllı telefonda kullanılan Gorilla Glass’tan yaklaşık iki kat daha dayanıklı olduğu söylenen Gorilla Glass 4, orta mesafede düşen telefonlara göre sağlamlaştırılmış. Akıllı telefonlarda olduğu gibi taşınabilir cihazlarda oluşabilecek kırılmaları önlemek için geliştirilen CGC4,  orta seviyedeki cihazların camlarının kurtulması mümkün olmayan 1 metrelik düşüşlerden %80 oranında zarar görmeden kurtuluyor.
 
 
Gorilla Glass 4, 0.7 mm’lik kalınlıkta dayanıklılık sağlayan Gorilla Glass 3’ten 0.3 mm daha ince olmasına rağmen daha sağlam olarak karşımıza çıkıyor. Bu kalınlık avantajının, önümüzdeki yıl daha ince dizayn edilmiş telefon ve tabletlerde de kullanılacağına dair bir fikir oluşmasına sebep oluyor.
 
2015’te çıkacak olan Corning’in iş ortaklarına ait tepe modellerin bu camla donatılmasına kesin gözüyle bakılıyor.
 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0