GTX 1080 İçin Tüm Markaların Muhteşem Tasarımlı Modelleri Ortaya Çıktı!

0
0
0
0
0
3 gün sonra başlayacak Computex Fuarı'nda görücüye çıkacak GTX 1080'e yapılan varyasyonlar şimdiden gün yüzüne çıktı.
Bundan birkaç gün önce DreamHack'te tanıtılan Nvidia GeForce GTX 1080'i görünce deyim yerindeyse hepimizin ağzı sulanmıştı. Hem daha verimli hem de en önemlisi Titan X ve GTX 980 SLI konfigürasyonuna göre 2 kata varan daha iyi performans sergileyen bu kartın Founders Edition'a ait fiyatı, 500 Watt'lık bir güç kaynağının yetecek olması gibi avantajları muhteşem karşılandı.

Tabii Founders Edition'ı fazla tercih edecekler olmayacağı için gözler MSI, Asus, Zotac, Evga, Gigabyte, Galax, iChill ve Gainward gibi markalara ait varyasyonlar da ortaya çıktı. Klasikleşen marka tasarımlarının yanı sıra uzay mekiği gibi görünümlere de sahip olan GTX 1080'in bu modellerini seçerken ciddi oranda zorlanabilirsiniz.

 

 MSI (Gaming X, Armor, Sea Hawk & Aero)
Ekran kartı noktasında en fazla tercih edilen markalardan biri olan MSI, tamı tamına 4 farklı model olarak GTX 1080'lerini sundu. Klasik Gaming serisi için Gaming X'i, simsiyah tasarımıyla dikkat çekecek Armor, sıvı soğutmalı Sea Hawk ve Founders Edition'a benzer Aero modelleriyle oyunculara farklı çeşitler ve özellikler sunan MSI, Computex'te şov yapacağa benziyor. Detaylara da buradan bakabilirsiniz. 

 Asus ROG Strix
MSI kadar dikkat çeken ve tercih edilen Asus, ROG Strix serisi ekran kartlarına haliyle GTX 1080'i de dahil etti. MSI'dan farklı olarak 3 fanlı şekilde gelen 1080'in Strix versiyonu, RGB Led ile de döşenerek bilgisayarınıza şenlik katacak. 1898 MHz ve 1936 MHz arasında saat hızlarına sahip olan bu kart, Founders Edition'dan %10 daha fazla performans sunuyor.

 

 Zotac (AMP! Extreme & PGF Edition)
Tasarımsal olarak güzel sonuçlar veren Zotac, AMP! Extreme serisine eklediği GTX 1080'e bir de PGF Edition ekleyerek muhteşem bir iş çıkarmış. AMP! Extreme'de sarı ve siyah temasının yanı sıra PGF Edition'da gerçekten efsane bir iş çıkarmış. Muhteşem bir RGB led dizaynı yapan Zotac, bu modeli sırf şaheser sayılabilecek uzaylıvari tasarımıyla satacaktır. 

 Evga (Classified, FTW, SC, Hydro Copper & Hybrid)
Evga ise bu sefer sağlam bir şekilde hazırlandığı belli ediyor. ACX 3.0 teknolojisine sahip olan bu seride 5 farklı model ortaya çıkıyor. Tasarımsal olarak tam dikdörtgen ve şık tasarımların görüldüğü Evga'nın kartlarında Hybrid ve Hydro Copper ikilisinde ise sıvı soğutma bulunuyor. 

 Gigabyte (Xtreme Gaming WindForce x3 & G1 Gaming)


Tercih seviyesi az olsa da daha uygun fiyatıyla dikkat çeken Gigabyte ise Xtreme Gaming ve G1 Gaming serisini GTX 1080 ile donatarak karşımıza çıkıyor. 3 fanlı yapısı, OC edilmiş bir şekilde geldiğini de belirtelim. Klasik olarak RGB ledler de mevcut tabii.

 

 iChill (Inno3D x3 & Inno3D x4)
Ülkemizde pek adı sanı duyulmasa da tercih edilen markalardan olan iChill, Inno3D adındaki kartlarını iki farklı varyasyon olarak çıkartıyor. X3 modeline 3 fan, X4'de ise 4 adet fan tasarımı sunacak olan iChill, 4. kartı tepeye koyarak muhteşem bir soğutma sistemi oluşturduğunu iddia ediyor. APCS (Active Power Cooling System) adını verdiği sistem ile RGB ledlerini de dolduruyor. 

 Gainward Phoenix
Gainward ise belki de en sade tasarıma sahip olarak geliyor. Phoenix serisine eklediği GTX 1080 ile OC desteği de sunan kart, 1847 MHz hızında ve çift fan ile geliyor. Fanlarının yüksek olması sebebiyle 2 değil 3 slotluk yer tutan Gainward'ın Phoneix GTX 1080 kartı, bu noktada bir dezavantaja sahip.

 

 Galax (iGame, HOF & Gamer)
Ülkemizde özellikle HOF serisi ile tanınan Galax, GTX 1080 için 3 farklı kart ile geliyor. Klasikleşen buz beyazı temalı HOF, siyah renkli iGame ve siyah ve kırmızı Gamer kartları ile görücüye çıkacak. 1847Mhz hızında olacak bu kartlar, soğutma noktasında da ciddi bir iş çıkardığını belirtiyor.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0