Güney Koreliler Telefonlarını Suyla Şarj Edecekler

1
0
0
0
0
Güney Koreliler Telefonlarını Suyla Şarj Edecekler
Dünyada şu anda en hızlı gelişen ve değişen platformun teknoloji olduğunu söylesek yanılmış olmayız. Güney Kore'de yine gelişen teknolojiyle ilgili çok kullanışlı bir proje hayata geçiriliyor.
Günümüzde milyonlarca kişi akıllı telefonlar kullanıyorlar. Fakat tanıttığımız ürünlerde dahi en fazla üzerinde durduğumuz konulardan birisi akıllı telefonların bataryası. Telefonun bataryası ne kadar güçlü olursa olsun, bir ton uygulama ve farklı fonksiyonlar, şarjın çok çabuk sürede bitmesini sağlıyor. Güney Kore, bu problemi ülkece toptan çözecekmiş gibi duruyor.

Güney Kore, akıllı telefonların suyla şarj edilmesi projesini hayata geçirmeye hazırlanıyor. Elektrik üretimi sağlayacak olan bir tesis sayesinde, insanlar telefonlarını gürültü olmayacak ve doğaya saygılı olacak şekilde şarj edebilecekler. Fakat telefonlarını şarj etmek isteyen insanların, bu tesise sıklıkla uğrayacağı konuşuluyor. Bir sorun daha var, elektrik doğal yollarla elde edildiği için telefon yaklaşık 2-3 saat içerisinde şarj edilebilecek. (ilerleyen yıllarda onu 2-3 dakikaya kadar çekerler)

3 aylık bir deneme sonrası sistem eğer olumlu bir tepki alırsa projenin bulunduğu alanlar yaygınlaştırılacak. 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0