HandyPower ile Telefonunuzu Suyla Şarj Edebileceksiniz

0
0
0
0
0
​Rusya’da Sygma Novosibirsk ve Dubna isimli iki büyük nanoteknoloji merkezi, şarj sorununa yönelik çok yeni bir teknoloji geliştirdi. HandyPower adındaki bu ürün akıllı telefonlar, navigasyon cihazları, dizüstü bilgisayar gibi çok sayıdaki ürünün şarj edilebilmesini sağlıyor.
Rusya’da Sygma Novosibirsk ve Dubna isimli iki büyük nanoteknoloji merkezi, şarj sorununa yönelik çok yeni bir teknoloji geliştirdi. HandyPower adındaki bu ürün akıllı telefonlar, navigasyon cihazları, dizüstü bilgisayar gibi çok sayıdaki ürünün şarj edilebilmesini sağlıyor.

HandyPower’ın bünyesinde barındırdığı yepyeni bir teknoloji sayesinde saf su ve aktif durumdaki alüminyum tozu, şarj için gerekli olan enerjiyi sağlayabiliyor. Alüminyum suya karşı reaksiyon gösterip okside ediyor ve hidrojen salınımı gerçekleştiriyor. Hava da işin içine girdikten sora elektrik üretimi membranda gerçekleşiyor.

Ewdn’de çıkan habere göre bu teknolojinin geliştiricileri, bu zamana kadar böyle bir şarj teknolojisinin başka şirketler tarafından gerçekleştirilmediğini belirtti. Üreticilerin ilk olarak bu cihazın askeri ve güvenlik alanlarında kullanılmasını istiyorlar. Bu şekilde hastalıklı bölgelerde ya da kurtarma operasyonlarında ciddi farklar yaratılabileceğini söylüyorlar.İlk duyurusunun 2013 yılının sonlarında yapıldığı HandyPower’ın uluslararası alanda yayılması için biraz daha zaman gerekli. 2015 yılı içerisinde satışına başlanılacağı söylenen ürünün çıkmasının yakın bir tarihte olduğunu söyleyebiliriz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0