Hasselblad, Lunar'dan 200 Adet Üretecek!

0
0
0
0
0
Hasselblad, Lunar'dan 200 Adet Üretecek!
Geçen yıl yurtdışında satılan Hasselblad'ın Lunar model fotoğraf makinesi, bu yıl özel olarak yalnızca 200 adet üretilecek!
Sony'nin amiral gemilerinden olan NEX-7'nin alt yapısı kullanılarak geliştirilen Lunar, 200 adet gibi sınırlı sayıda üretimle fotoğraf tutkunlarının karşısına çıkacak. 

 Ürünün özellikleri

NEX-7 ve Lunar'ın özelliklerinde olduğu gibi 25 nokta otomatik odaklı APS-C sensörü, 100-16.000 ISO aralığı, 24,3 megapiksel çözünürlüğü, OLED elektronik vizörü ve 3 inç LCD ekranı bünyesinde bulunduruyor. Full HD video kayıt edebilen, saniyede 10 kare çekim hızına sahip, 2 salise deklanşör gecikme süresi ve Sony E-Mount lens desteği, ürünün ekstra özellikleri arasında yer alıyor. Sınırlı sayıda üretilmesine özel olarak, standart versiyonlarından ayrılan en önemli özelliği ise ürünün dış cephesinin titanyum kullanılarak üretilmesi.

Titanyum kullanılması sebebiyle ağırlığında belirgin bir düşüş sağlanan ürün, kırmızı renkli derisi ve altın renkli cephe kaplamasıyla standart versiyonlarından ayrılıyor. Mevcut modellerinin 6.500$ satış fiyatının olduğu göz önüne alınırsa, 200 adet üretilecek olan Lunar'ın satış fiyatının oldukça yüksek olacağı tahmininde bulunmak pek de zor olmaz. Hasselblad Lunar'ın özel versiyonu, 9.800$ satış fiyatıyla fotoğraf tutkunlarının beğenisine sunulacak.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0