• Anasayfa
  • Donanım
  • Huawei’nin ‘P9’la Çekildi’ Dediği Fotoğraf, Meğer DSLR’den Çıkmaymış!

Huawei’nin ‘P9’la Çekildi’ Dediği Fotoğraf, Meğer DSLR’den Çıkmaymış!

3
0
0
0
0
Son amiral gemisi telefonu P9’un tanıtım çalışmaları kapsamında bir fotoğraf paylaşan ve bunun P9’la çekildiğini iddia eden Huawei, meğerse fotoğrafı başka bir makineyle çekmiş.
Şirketler, akıllı telefonlarını tanıtmak için genelde cihazın performansı en yüksek donanım ya da yazılım tarafını tercih ederler. Huawei de son amiral gemisi P9’un çift kamera sistemini ön plana çıkarmak amacıyla Google+ sayfasında bir fotoğraf paylaştı. Şirketin söylemlerine göre elbette bu P9’la çekilmiş bir fotoğraftı, fakat gerçekler hiçte sanıldığı gibi değilmiş.

Paylaşılan fotoğrafta Huawei P9’un çift Leica kameralarla düşük ışık koşullarında dahi mükemmel fotoğraflar çekebildiğini iddia edilmiş. Android Police’in fark ettiği bir detay ise fotoğrafın toplam değeri 4500 dolar olan Canon EOS 5D Mark III ve EF70-200mm f/2.9L IS II USM lensle çekildiğini ortaya çıkardı. Olayın sosyal medyada patlak vermesinin ardından Google+’da paylaşılan fotoğrafı kaldıran Huawei, yaşananları kabul ederek şu açıklamayı yaptı:

Son zamanlarda, sosyal kanallarımızda paylaştığımız bir fotoğrafın P9’la çekilmediği vurgulanmıştır. Çekilen fotoğraf, görüntünün daha net görülmesi amacıyla profesyonel bir fotoğraf makinesiyle çekilmiştir. Sizleri yanıltmak gibi bir niyetimiz yoktu, bunun için sizlerden özür dileyerek fotoğrafı kaldırdık.

Bu olay ve sonrasında yaşananlar, şirketlerin sosyal medya uzmanlarına ve marka yöneticilerine sanki bir ders niteliğinde. Dikkat etmek lazım, insanların güvenlerini sarsmamak lazım. Çünkü güven temeli sağlamlaştırılması en zor durumlardan bir tanesidir, hayatın her alanında.
3
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
0
0
0
0