Samsung'dan Hızlı Şarj Destekli İkisi Bir Arada Bilgisayar: Notebook 7 Spin

0
0
0
0
0
Güney Koreli teknoloji devi Samsung, hızlı şarj özelliğine sahip yeni ikisi bir arada bilgisayarı Notebook 7 Spin'i tanıttı.
Bir süredir kurumsal kullanıcılara yönelik Galaxy TabPro S gibi ürünleriyle önplana çıkan Samsung, Windows 10 ile çalışan yeni dizüstü bilgisayarı Notebook 7 Spin'i tanıttı. Samsung'un yeni ikisi bir arada dizüstü bilgisayarı Notebook 7 Spin özellikle hızlı şarj desteğiyle hem günlük kullanımda hem de iş kullanımında kullanıcıların tercihi olabilir.

Samsung Notebook 7 Spin'in tekink özelliklerine baktığımızda bilgisayar 13.3 inç ve 15.6 inç olmak üzere iki farklı ekran boyutuyla geliyor. Her iki modelde de Full HD çözünürlüklü bir ekran yer alıyor. Aynı zamanda cihazların ekran boyutuna göre diğer teknik özellikleri de farklılık gösteriyor. 13.3 inçlik modelde Intel Core i5 işlemciye yer verilirken harici ekran kartı bulunmuyor. 15.6 inçlik modelde ise Intel Core i7 işlemci ve Nvidia GeForce 940MX harici ekran kartına yer veriliyor.
Her iki modelde de 2 adet USB 2.0, 1 adet USB 3.0, HDMI ve USB Type-C girişleri cihazın sağ ve sol kısmında konumlandırılıyor. 15.6 inçlik modelde Ethernet girişi de bulunurken 13.3 inçlik modelde Ethernet girişi bulunmuyor. Ayrıca 13.3 inçlik modelde 8GB RAM, 15.6 inçlik modelde ise opsiyonel olarak 12GB ya da 16GB RAM mevcut. Her iki bilgisayarda da dahili 128GB SSD ve 1TB HDD depolama alanına yer veriliyor.
 

 Hızlı Şarj Desteğiyle Dikkat Çekiyor

Samsung'un oldukça performanslı olan Notebook 7 Spin bilgisayarı özellikle hızlı şarj teknolojisini desteklemesiyle öne çıkıyor. Zaten USB Type-C girişiyle birçok notebooka göre daha hızlı şarj olan cihaz bir de ekstra hızlı şarj desteğiyle sadece 20 dakika şarj olduğunda 2 saate yakın kullanım ömrü sunuyor. Böylelikle Starbucks gibi kafelerde çalışmayı tercih eden priz bağımlısı beyaz yakalılar için en iyi dizüstü bilgisayar seçeneklerinden biri de Samsung Notebook 7 Spin olacak. :)

Samsung'un yeni ikisi bir arada bilgisayarı Notebook 7 Spin yarın itibariyle yaklaşık 800 dolardan başlayan fiyatlarla bazı ülkelerde satışa sunulacak. Bilgisayarın ülkemize gelip gelmeyeceği ise henüz bilinmiyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0