HP, Apple'a Meydan Okudu: iMac Rakibi Çerçevesiz Pavillion Tanıtıldı!

1
0
0
0
0
HP, Apple'a Meydan Okudu: iMac Rakibi Çerçevesiz Pavillion Tanıtıldı!
"Hepsi-bir-arada" bilgisayar dendiğinde ilk akla gelen isim Apple'ın iMac'i... Buna rağmen, diğer üreticiler de boş durumuyor ve güçlü rakipler ile iMac'in karşısına çıkıyor. Yeni HP Pavilion'un özelliklerine birlikte göz atalım...
Günümüzde masaüstü PC satışları giderek düşüyor. Buna rağmen, çeşitli işler için hala klasik PC’lere ihtiyaç var. Ağır ve hantal kasalara sahip masaüstü PC’ler oyuncuların tercihi olurken, evleri ve ofisleri şık görünümleriyle hepsi-bir-arada bilgisayarlar süslüyor. Bunların en bilineni ise tabii ki Apple’ın iMac’i… Diğer üreticiler de yeni modeller ile iMac’e kafa tutuyor. Yeni tanıtılan HP Pavillion “hepsi-bir-arada” bilgisayar da bunlardan birisi.

 İki Ekran Büyüklüğüne Sahip

Cihazın en önemli özelliği, monitörün yan kenarlardan tamamen arındırılmış olması. Sağ ve sol kenarlar sıfıra sıfır geliyor ve çerçeve neredeyse yok. Monitör dediğime bakmayın, hepsi-bir-arada PC olduğu için cihazın tüm bileşenleri burada saklanmış durumda. Yani, cihazda ayrıca bir kasa yok. Ekran büyüklükleri ise 23.8 inç ve 27 inç olarak belirlenmiş durumda. Çözünürlükler boyutlarına göre Full HD ve Quad HD olarak değişiyor. Cihazın hem dokunmatik ekranlı hem de dokunmatik ekran olmayan versiyonu bulunuyor.

 Yeni Pavillion'un Özellikler Neler?

Donanıma göz atacak olursak, işlemci tarafında farklı bütçelere yönelik çözümler sunmak için ikili bir yapıya gidilmiş. Aynı cihazı ister Intel Pentium işlemci, isterseniz 6. nesil Core i7 işlemci ile satın alabiliyorsunuz. Grafik kartı tarafında ise Nvidia GT 930A ya da AMD A10 tercih edilebiliyor. 1 TB depolama ile gelen yeni HP Pavillion’da 3 TB’a kadar hibrit depolama seçeneği sunuluyor. 16 GB’a kadar RAM ile gelen cihazlarda, B&O ses sistemi, opsiyonel Intel Real Sense kamera, USB 3.0, USB C, HDMI ve kart okuyucu gibi ek özellikler de bulunuyor. Birleşik Devletler’de 3 Temmuz’da satışa çıkacak cihazın 23.8 inç başlangıç fiyatı 699 dolar, 27 inç başlangıç fiyatı ise 999 dolar olarak açıklanmış durumda.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0