• Anasayfa
  • Donanım
  • HP Bütçe Dostu İki Yeni Dizüstü Bilgisayarını Piyasaya Sürdü

HP Bütçe Dostu İki Yeni Dizüstü Bilgisayarını Piyasaya Sürdü

0
0
0
0
0
HP bütçe dostu notebooklarındaki hataları gideriyor. Kullanıcılarının sorunlarını önemseyen HP, beğenilmeyen noktaları düzenlerken cihazlarına küçük eklemeler yaptı. 
HP dünyanın en büyük teknoloji firmalarından bir tanesi. Fakat herşeyi ben bilirim havasında bir marka değil. Geçen sene çıkardığı ürünleri bu sene yenileyen HP, yenilikleri uygularken kullanıcılarından gelen şikayetlerden yola çıkmış ve onların istediğine cevap vermeye çalışmış.

İlk olarak hem laptop hem de tablet olarak kullanılabilen HP Pavillion X2 ile başlıyoruz. HP daha önce bu cihazda esnek bir klavye kullanıyordu. Yenilenen modelde ise bu klavye sabit gövdeli ve manyetik bağlantılı olacak şekilde tasarlanmış. Ayrıca X2'nin klavyesi tümüyle geri dönüştürülebilir malzemeden üretilmiş.HP yenilediği X2 tabletinde bağlantı noktalarını da yenilemiş. X2'ye USB Type-C şarj konnektörü ve bir HDMI bağlantı noktası ekleyen HP, yenilenen cihazında yaklaşık 10 saatlik bir batarya ömrü sunuyor. Klavye tuşları biraz sıkışık yerleşmiş olsa da 300 Dolarlık Windows 8 tabletten daha iyisi beklenemezdi.Bir başka değişilik de HP Envy serisine yapıldı. 14, 15.6 ve 17 inç boyutlarında üç adet notebooktan oluşan seri, işlemci yönünden ve mekanik yönden değişikliklere uğradı. HP Envy serisinde standart bir işlemci güncellemesi yaptı. Envy serisinde artık 5. nesil Intel i5 ve i7 işlemciler bulunacak. Tabi isteğe göre AMD FX ve A10 işlemcileri de seçilebilecek. Ekran bileşeni olarak opsiyonlar ise NVIDIA GTX 940M, 950M ya da AMD Radeon R7 ve R6.

Ayrıca Envy, yeni klavye menteşeleri sayesinde klavyeler hiçbir aparata gerek kalmadan eğilmi bir biçimde durabilecek. 14 ve 15.6 inçlik Envy'ler için geçerli bu yenilik sayesinde çok daha rahat bir klavye standı sunulacak.Envy serisi notebooklar 700 ila 1000 Dolar arasında bir fiyat etiketine sahip. Pavillion X2 ise 300 Dolar'lık bir fiyat performans canavarı. HP'nin notebooklarını yenilemesindeki asıl amaç tabiki müşterilerini memnun etmekti. Bu tutumu diğer markalara da tavsiye ediyoruz. Bazı markalar ilgiyi sadece ürünü satana kadar gösteriyorlar. HP ise hatalarından ders alarak yoluna devam ediyor. 

Kaynak: Gizmodo
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0