Huawei Honor 6 Kulaklık İncelemesi

1
0
0
0
0
Sizler için fiyat performans ürünleri bulmaya devam ediyoruz. Bu incelememizin konusu Huawei Honor 6 Kulaklık. 20$ gibi bir fiyat etiketine sahip olan ürün kesinlikle performans olarak yüksek fiyatlı ürünlere taş çıkarıyor.
Sizler için fiyat performans ürünleri bulmaya devam ediyoruz. Bu incelememizin konusu Huawei Honor 6 kulaklık. 20$ gibi bir fiyat etiketine sahip olan ürün kesinlikle performans olarak yüksek fiyatlı ürünlere taş çıkarıyor.
 

 TASARIM

Bizce kutunun tasarımı Disney’in “Eve” karakterine benziyor. Çok futuristik bir tasarımı olduğunu söyleyebiliriz. Kutu tasarımı uzay kapsülünü andırıyor. Kulaklıkları kutuya öyle bir yerleştirmişler ki sanki kapsülün roketleri gibi bir görünüm elde etmişler. (Son dönemde gördüğümüz en iyi kutu tasarımlarından biriydi itiraf etmeliyim.)
 
Kulaklığın tasarımı da kutusu kadar harika diyebilirim. Mavi ve çelik grisini çok iyi kullandıklarını itiraf etmek gerekir. Biz sadece kablosunu beğenmedik. Kulaklığın kalitesini düşürdüğünü düşünüyoruz. (Elektrikçilerden bulabileceğiniz led kablolara benziyor) Ama kabloların sarmal tasarımı hissiyatın yarattığı hayal kırıklığını görsel olarak düzeltiyor. Mikrofon ve buton kısmı çelik hissiyatlı yapılmış ve “Honor” yazısı oraya çok sadece ama bir o kadar da hoş yerleştirilmiş. Ses ve cevaplama butonlarının düz tasarımı çok güzel görünüyor bizce ama butonlar biraz sert. Bu bazen avantaj oluyor bazense sizi gerçekten sinir ediyor.
 
Kulaklık 3 farklı silikon uç ile geliyor bunların bir sınıflandırması yok açıkcası hangisi ile rahat ediyorsanız onu kullanabilirsiniz. Bir diğer husus ise kulaklığın başınızın hareket kabiliyetinizi kısıtlamaması. İstediğiniz kadar hızlı ve sert hareket edin bir darbe olmadığı sürece kulaklık yapışıp kalıyor. Bu yönden sporcu arkadaşlarımız için ideal olduğunu düşünüyoruz.


 

 UYUMLULUK

 Her ne kadar da görünüş olarak iOS’e benzeyen bir arayüzü olmasına ragmen Huawei bir android üreticisi. Bu da maalesef iOS uyumu yok demek. Fakat Androidli her cihazda ses açma / ses kısma ve cevapla butonlarını kullanabiliyorsunuz.
 

 SES KALİTESİ

 Kulaklığın tüm dezavantajlarını kapattığı yer kesinlikle burası. Çünkü fiyatına göre ses kalitesi gerçekten tatmin edici. Özellikle 3D ses konusunda çok başarılı. Bassları tatmin edici fakat çok derinden gelmiyor. Ses izolasyonu gerçekten başarılı diyebilirim müzik dinlerken dışarıya ses vermiyor üstelik dışarının sesini müziğin sesi en düşün seviyedeyken bile minimum olarak duyuyorsunuz. Çok yüksek sesleri bile sizlere tek bir çızırtı bile vermeden yansıtıyor bu yandan gerçekten takdirimizi kazandı. Bizce tek eksisi bass’ın daha derinden gelmemesi. Gerçekten kaliteli bir bassı var ama biraz daha derinden gelse bizce daha iyi olacaktır. Fakat dediğimiz dibi kesinlikle her yönüyle bizi tatmin etmeyi başarıyor.

Özellikle film izlerken konuşmaların surround biçimde sorunsuz gelmesi Huawei’nin ses kaynağı mesafesini iyi ayarladığını gösteriyor. Her ne kadar tizi biraz fazla kaçırsada fiyatına göre alabileceğiniz en iyi kulaklıklardan biri diyebilirim.
 

 KİMLER ALMALI

 Huawei Honor 6 Kulaklık fiyatına göre enfes sayılacak kulaklıklardan biri. Özellikle tasarım konusunda Huawei telefonlardaki itinayı kulaklıkta da göstermiş. Şahsen bizim gerçekten ilgimizi çeken ve hoşumuza giden bir kulaklık oldu.
 
Bu kulaklığı her müzik türünü dinleyen okurlarımıza tavsiye ediyoruz. Fakat film izlemeyi çok seven okurlarımız bu kulaklığı es geçmemeliler gerçekten izlediklerinden zevk alacaklar. Aynı zamanda müzik dinlerken surround efektini seven arkadaşlar bu kulaklığı mutlaka edinmeliler.
 

 Meraklıları için diğer değerler

Güç Değeri : 5mW
İç Direnç : 32Ω
Max Yükleme Gücü : 10mW
Ses Arayüzü 3.5mm 4pin, Nikel
Speaker : 2 adet hareketli bobin
SPL 108dB +/- 3dB
Kablo Uzunluğu : 1.2m
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0