• Anasayfa
  • Donanım
  • Huawei'nin Yeni Çipseti Kirin 950 Ortaya Çıktı! Sonuç; Dünyanın En Hızlısı!

Huawei'nin Yeni Çipseti Kirin 950 Ortaya Çıktı! Sonuç; Dünyanın En Hızlısı!

0
0
0
0
0
Huawei'nin merakla beklenen Kirin 950 çipsetine kavuşmamıza sadece bir gün kalmışken çipset GFXBench testinde ortaya çıktı.
Huawei yılın hızlı ve dikkat çekici şekilde çıkış yapan markalarından biri. Özellikle bu sene içinde çıkardığı telefonlar ile dikkatleri üzerine çeken ve son olarak Google'ın Nexus'una imzasını atarak 6P'yi çıkaran Huawei, yıl bitmeden bir bomba daha patlatmaya hazırlanıyor; Kirin 950.

Yıl boyunca konuştuğumuz ve pek çok söylentide kendine yer bulan üst düzey çipset Kirin 950, yarın yapılacak resmi tanıtım ile ilk kez karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Ancak genelde mobil cihazlardan alıştığımız ''sızdırılma'' olayı bu kez merakla beklenen çipset için gerçekleşti ve Kirin 950'nin GFXBench puan bilgileri sızdırıldı.Hatırlayacaksınız yaklaşık 3 ay kadar önce Kirin 950'nin yapılan testler sonucu Exynos 7420'yi ciddi şekilde geride bıraktığını bildirdiğimiz bir haber yapmıştık. Ve sanıyoruz ne denli sağlam haber yaptığımızı biz de bir kez daha görmüş olduk; zira GFXBench sonuçlarına göre gerçekten de Kirin 950, Exynos 7420'yi ezip geçiyor.

Şu an için piyasanın en iyi çipseti olarak görülen Exynos 7420 tek çekirdek testinde 1486 puanla 1719 puan alan Kirin'in gerisinde kalmış durumda. Çoklu çekirdek testinde de değişen birşey yok. Kirin 6245 puana sahipken Exynos 4970 puanda kalmış. Biz üç ay önceki haberimizin başlığında Kirin için ''Exynos'u tokatladı'' ifadesini kullanmıştık. Bu sonuçlar da aslında bir nebze haklı olduğumuzu göstermekte (tabii Samsung cephesinin elinde Exynos M1 gibi bir canavar da mevcut).Kirin 950'nin özellikleri henüz kesin olarak bilinmiyor ancak çipsette LPDDR4 RAM, 42MP çözünürlükte kameraya kadar destekleme kapasitesi, 2.4GHz hızında işlemci ve dört adet Cortex-A72, dört adet de Cortex-A57 olmak üzere sekiz çekirdek beklenmekte. Ayrıca grafik işlem birimi olarak da karşımıza Mali-T880'in çıkmasını bekliyoruz.

Kaynak: GSMArena
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0