• Anasayfa
  • Donanım
  • Sanal Gerçeklik Gözlüğü ile Spor Yaptıran Cihaz: ICAROS

Sanal Gerçeklik Gözlüğü ile Spor Yaptıran Cihaz: ICAROS

0
0
0
0
0
Sanal gerçeklik gözlükleri ile istediğiniz yere gidebilir ve hatta onlarla aksiyon oyunları bile oynayabilirsiniz. Ama onlarla spor yapmak. İşte bunu hiç düşünmemiştik.
Evde spor yapmak istediğimizde bize genelde birkaç video ve iki üç dumbell eşlik eder. Bayanlar içinde plates topunu ekleyelim.

Alman üretici "Hyve" bu işi biraz abartmış ve ortaya "Icaros Ev Spor Salonu" olarak adlandırdıkları bu sistem çıkmış. Icaros'a akıllı telefonunuzu bağlıyorsunuz ve sanal gerçeklik gözlüğünüz ve kulaklığınızı takıp istediğiniz bir yerde spor yapabiliyorsunuz. Telefonunuza bağlanmasının sebebi ise akıllı telefonunuzun ivme ölçerini kullanmak. Yatay bir pozisyon alarak spor yapıyoruz. Alman şirket bu pozisyonun g kuvvetinin en düşük olduğu pozisyon olduğunu ve en verimli pozisyonun bu olacağını iddia ediyor.Şuanda bir konsept olan Icaros, VR cihazlarının daha da küçülmesi durumunda kullanıcıya daha da kolaylık sağlayacaktır. Ayrıca şuanlık nasıl çalıştığı ve ne kadar kalori yaktırdığı ise gizemini koruyor. Fakat bilinen birşey var ki teknoloji geliştikçe geçmişteki imkansızlıkları imkanlı kılar.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0