İçinde Hoparlör Barından Akıllı Tablo: Soundwall

0
0
0
0
0
Teknoloji ve getirileri iyi hoş da, bazen suyunu çıkaranlar oluyor. Sanırım Soundwall'da onlara bir örnek.
Biz sürekli olarak söylemekten bıktık, ancak geliştiriciler yapmaktan bıkmadı. Teknoloji ile lügatımıza giren 'akıllı' sıfatının,bugüne kadar aynadan tutun da masaya, kaleme kadar pek çok şey ile birlikte kullanıldığını görmüştük. Şimdi ise sıra akıllı tablomuza geldi; Soundwall.

Akıllı cihazlar dendiğinde aklımıza donanımsal görünüş olarak teknolojiye daha uygun cihazlar gelir. Ancak Soundwall bu olayı değiştirmek, böylece hem teknolojiyle pek içli dışlı olmayan, hem de klasik tarzda ev dizaynları seven kullanıcılara da ulaşma amacında (burada klasikten kastım ev dizaynında teknolojik aletlerden olduğunca kaçınılan kişilerin evleri).Soundwall, adından da anlaşılacağı gibi sesle, müzikle alakalı bir cihaz. Evinizde son derece şık bir tablo olarak duracak Soundwall'un özelliği ise, aslında aynı zamanda kablosuz hoparlör oluşu. Akıllı telefonunuzla bağlandığınız Soundwall, telefonunuzdan açtığınız ses kalitesi de iyi olan hoparlörü sayesinde evinizin dört bir yanıya yayıyor. Projenin amacı ise büyük, görüntü olarak da kimilerine göre çirkin sayılabilen hoparlörlere şık bir çözüm sunmak. Arka panelinde küçük bir Raspberry Pi bilgisayar da bulunan Soundwall, yazılım güncellemelerini de bu sayede alıyor.
 

Farklı çeşitte çerçeve boyutlarına sahip olan Soundwall'ın fiyatı 949 ile 2,499 dolar arasında değişiyor (daha fazla dayanamayacağım; yuuhhh be kardeşim!).
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0