• Anasayfa
  • Donanım
  • Instagram'da 3D Touch ve Apple Pay'li Alışveriş Dönemi Başlıyor!

Instagram'da 3D Touch ve Apple Pay'li Alışveriş Dönemi Başlıyor!

0
0
0
0
0
Kullanıcılarına online alışveriş sistemi sunacak olan Instagram, platformunu iOS kullanıcıları için daha spesifik hale getiriyor.
Facebook tarafından satın alındıktan sonra platformunu güncelleyen, değiştiren Instagram, bunu gerçekleştirirken ne bir kullanıcısını kaybetti, ne de tepki aldı.

Zira Instagram, temelinde bulunan çizgisinin dışına çıkmadan bu işlemleri gerçekleştirmekte. Son olarak Instagram'a sponsorlu reklamlar eklenmiş durumda. Ancak bu reklamlar o kadar sıradan ve sade şekilde karşımıza çıkmakta ki, muhtemelen çoğumuz rahatsızlık duymuyoruzdur.Sanıyoruz Instagram da bu durumun farkında ve durumun bilincinde bir adım atmaya hazırlanmakta. iOS kullanıcılarına yönelik olacak yeni sisteme göre Instagram, iPhone 6S ve 6S Plus'da bulunan 3D Touch özelliğini reklamlarına uygulamaya hazırlanıyor (reklamın üzerine sert basılınca farklı kategoriler açılacak ya da satın alma butonunda seçenekler yine tıklama basıncınıza göre farklı alternatiflerle karşınıza çıkacak vs).Tabii Instagram'ın iOS cihazları için düşüntüğü tek yenilik bu değil. Instagram aynı zamanda reklamlarında uygulayacağı satın alma işlemini, Apple Pay sistemi ile işlevsel bir şekilde ilişkilendirmek istemekte. Bu şekilde kullanıcıların alışveriş süresini hızlandırmak ve kolaylık sağlamak amaçlanmakta.

Instagram iOS cihazları için bu özellikleri şu an test etmekte. Uygulamaya gerekli güncellemenin ne zaman geleceği ise henüz bilinmiyor.

Kaynak: TheNextWeb
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0