Intel'den 10 Çekirdekli i7 İşlemci Geliyor!

0
0
0
0
0
Intel, 10 çekirdekli i7 işlemcinin seneye piyasaya sürüleceğini bildirdi.
Bilgisayarlarımızın iyi veya kötü olduğunu temel olarak belirleyen bazı donanımlar vardır. Bu donanımların başında RAM, işlemci, ekran kartı, ana kart gibi parçalar ver alır. Bilgisayarda yaptığımız her türlü işlemde kullanılan ve özellikle son yıllarda piyasaya sürülen sanal gerçeklik cihazlarının çalışmasında son derece önemli rol oynayan işlemciler, markalarına ve özelliklerine göre piyasada farklılık gösterebiliyorlar. Şu an piyasada bulunan en iyi işlemci markalarından birisi olan Intel, çoğu kullanıcısında bulunan i7 işlemcisinin oldukça kullanışlı bir yenilik alacağını duyurdu.

i7 işlemcilerde bulunan çekirdek sayısı, işlemci ne kadar iyi olursa olsun kullanıcıları kısıtlayabiliyor. Standart olarak 4 işlemcisi bulunan ve "Extreme Edition" adı altında en fazla 8 çekirdeğe sahip olabilen i7 işlemci, Intel tarafından yapılan açıklama göre 10 çekirdeğe sahip olacak.Bu haberi verirken 2011 senesinden beri 10, hatta 15 çekirdekli işlemcilerin üretildiği, fakat asıl noktanın çekirdek sayısı değil, işlemci kalitesi olduğunu vurgulayan Intel, bu sözüyle çekirdek sayısının ana öncelikleri olmadığını ancak bir artışa gitmeleri gerektiğini belirtti belirtti. Asus X99 ve benzeri ana kartlarla uyumlu olacağı söylenen deca-core i7 işlemci, gelişmiş olduğu kadar pahalı da olacak.

2016 senesinin yaz mevsiminden önce piyasaya sürülmesi beklenen 10 çekirdekli i7 işlemci, Intel i7 Extreme Edition fiyatından anlayabildiğimize göre yaklaşık 1000$ fiyata sahip olacak. Bilgisayar mı yoksa işlemci mi alacağınıza karar vermek, sizlere düşüyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0