Intel’den Geleceğin Ultrabook Konsepti

0
0
0
0
0
Geleceğin Ultrabook konsepti olacağı söylenen yeni konsept üründe WiGig kablosuz ağ teknolojisinden USB Type-C bağlantısına kadar birçok özellik bulunuyor.
Konsept çalışmalarını daha çok Samsung, Apple, LG gibi markalara ait akıllı telefonlar ya da arabalar için yapıldığını görürdük. Bu sefer Intel, ‘geleceğin Ultrabook’u olarak tanımlanan yeni ürününün konseptini gösterdi.

Paylaşılan konsept çalışmada geleceğin Ultrabook’unun özellikleri arasında WiGig kablosuz bağlantı teknolojisi, USB Type-C bağlantıları ve kablosuz şarj gibi özellikler bulunuyor. 

Özelliklerin arasında bulunan kablosuz şarj desteğini şarj matıyla yapmayı planlayan Intel, dolayısıyla kablolardan kurtulmamızı engelleyemiyor. Çünkü matın şarj olması için de kabloya ihtiyaç duyuluyor. 

Bağlantı girişleri arasında ayrıca USB 3.0 da bulunuyor. Ayrıca Intel’in WiDi teknolojisi de farklı cihazlara kablosuz bağlanmak için konsepte karşımıza çıkan bir diğer özellik.1024 x 768 piksel çözünürlüğünde E-INK ekran bulunan konsept Ultrabook, kullanıcıların düşük pil durumlarında sıkıntı yaşamasını engelleyecek önemli bir özellik. 

Intel’in şimdilik bu bu çalışmasını somutlaştırıp piyasaya ne zaman süreceğini bilmiyoruz fakat ben yine de çok uzak bir tarih olacağını sanmıyorum. Çünkü saydığımız özelliklerin birçoğu hali hazırda kullanılıyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0