Intel'in İlk 10 Çekirdekli İşlemcileri Tanıtıldı: Broadwell-E Tozu Dumana Katacak!

1
0
0
0
0
Mikro işlemci devi Intel ilk 10 çekirdekli işlemci ailesini tanıttı. Broadwell Extreme Editon olarak adlandırılan çipler ile 3.5 GHz saat hızına ulaşmak mümkün.
Tayvan’da gerçekleşen Computex 2016 etkinliğinde yeni ürünler gelmeye devam ediyor. Daha çok tüketici elektroniğine odaklanan ilk günün ardından PC donanımları da sahne almaya başladı. Dünyanın en büyük mikroişlemci üreticisi Intel’in yeni işlemci ailesi Broadwell-E tanıtıldı.

 10 Çekirdekli İşlemci Ne Sağlıyor?

Yeni işlemcilerin en dikkat çeken yanı tamamen en yüksek hız ve performansa odaklanmış olması. Bu nedenle “Extreme” ekini alan Broadwell-E işlemciler aynı zamanda Intel’in ilk 10 çekirdekli işlemci ailesini de oluşturuyor. Aynı anda eş zamanlı olarak 20 işi yürütme kapasitesine sahip olan Broadwell-E işlemciler 3 GHz saat hızına ulaşabiliyor. Bu hız Turbo Boost teknolojisi ile 3.5 GHz’e kadar yükselebiliyor.

 Intel Broadwell Extreme Kimlere Yönelik?

Intel’in yeni işlemci ailesiyle hedeflediği kitle arasında tabii başta oyuncular, video editörler ve 3D artistler yer alıyor.  Intel’in yeni işlemcilerinin gücüne şöyle bir örnek verebiliriz; 4K çözünürlükte oyun oynarken oyun için görüntülerin 1080p kodlanarak Twitch üzerinden yayınlanması mümkün. Bu işlemler aynı anda yapılabiliyor. Yüzde 35’e kadar 3D render hızı sağlayan Broadwell-E işlemciler, Adobe Premiere programında yüzde 25’e kadar hızlı video editleme şansı sunuyor. Yeni ürünlerin saat hızları, detaylı özellikleri ve fiyatlarını yukarıdaki tabloda bulabilirsiniz.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0