Intel'in Yeni Nesil Broadwell-E İşlemcilerinin Fiyatları Belli Oldu!

1
0
0
0
0
Computex'te tanıtılması beklenen Intel'in yeni nesil Broadwell-E işlemcilerine ait fiyatlar daha tanıtım öncesinden ortaya çıktı.
Genel olarak her ne kadar Mobil Dünya Kongresi, IFA, CES gibi fuarları bekleniyor, merak ediliyor olsa da Computex'in de çok büyük bir öneme sahip olduğunu unutmamak gerek. Yeni PC dünyasını yönlendirecek olan bu fuarda, Nvidia'nın yeni nesil GTX 10 serisinde görmediğimiz ve daha duymadığımız gelişmelerin yanı sıra Intel ve AMD tarafında da ciddi ataklar olacak.

Bunlardan biri olan Intel'in yeni nesil 14nm üretim sürecinden geçen Broadwell-E işlemcileri, X99 çipsetli anakartlarlar ile uyumlu olacak profesyonel serisi, Computex'te tanıtılacak. Fakat fiyatları daha tanıtım öncesinden ortaya çıktı bile.En son Skylake'e geçiş yapmış olan Intel, tüketici noktasında memnuniyeti arttırmış iken, profesyonel kullanıcılara yönelik olacak olan Broadwell-E tabanlı bu işlemciler ile de eski anakartlara da destek veren güçlü işlemciler getiriyor olacak. 246 milimetrekare zar alanı ve 3.4 milyar transistör ile, 306 milimetrekare zar alanı ve 4.7 milyar transistör sayıları gibi detaylara sahip olacak bu Broadwell-E serisi işlemciler, i7 ailesine mensup 4 adet olarak lanse edilecek.

Intel Core i7-6950X, Intel Core i7-6900X, Intel Core i7-6850X ve Intel Core i7-6800X model adlarını taşıyacak bu yeni arkadaşlar, 6 çekirdek ile 10 çekirdek arasında değişen yapıya sahip olacak. Bu noktada Intel Core i7-6950X ise 10 çekirdekli yapısıyla Intel'in bir ilki olacak.Turbo Boost Max 3 destekli bu işlemciler ise fiyatlandırma olarak yukarıda görebileceğiniz gibi bir hayli yüksek, cep yakan seçimler olacak. Bakalım, Intel'in yapacağı lansmanının ardından ne gibi detayları daha öğreneceğiz.

1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0