iPad Pro'nun Bazı Özellikleri Ortaya Çıktı!

0
0
0
0
0
Apple'ın belki de bu seneki en merak edilen cihazlarından biri olan iPad Pro için bazı özellikler ortaya çıktı.

Apple'ın akıllı saati olan Apple Watch'un ardından gözler iPad Pro modeline çevrildi. Söylentilere göre 12.9 inç ekran büyüklüğüyle profesyonel kullanıcılara özel olduğunu belli eden iPad Pro özellikle çizim konusunda yetenekli olan kullanıcılar tarafınan tercih edilmesi bekleniyor.

Apple'ın en son teknolojilerini içermesi beklenen iPad Pro'da Apple Pay kullanımı için NFC bulunacağı söyleniyor. Ayrıca iPad Pro için özel çıkacak bazı aksesuar uyumunda da işe yarayacağı söylenen NFC teknolojisinin yanı sıra birçok yenilik de barındıracak.Daha önce sizlere buradan detaylı olarak anlattığım, yeni MacBook ile tanıştığımız Force Touch özelliğini de barındıracak olan iPad Pro, sizin ekrana uyguladığınız basıncı sezerek bu basınç oranına göre tepkiler verecek. Ayrıca bu da çizim esnasında kalemin daha kalın veya daha ince çizimler yapabilmesini, koyuluk açıklık gibi ayarlar yapabilmenize olanak tanıyacakAyrıca Apple bu iPad Pro modeli için özel bir Bluetooth stylus kalem üretecek. Çizim ve yazma konusunda çok kullanışlı olacağı söylenen ve diğer stylus örneklerine göre daha marifetli olacağı konuşulan bu kalem force touch özelliğinde belirttiğimiz detayları çok daha iyi kullanabiliyor olacak.

Bunun yanı sıra Apple'ın MacBook lansmanında bahsetmesiyle bir anda ünlenen ve sizlere buradan detaylı şekilde anlattığımız USB-C teknolojisini de kullanacağı düşünülen iPad Pro için ya A8X ya da daha gelişmiş ve daha özel bir işlemci kullanılacağı söyleniyor.

Kaynak: AppleInsider

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0