• Anasayfa
  • Donanım
  • Apple Yeni Nesil iPhone’larında 12 MP Çözünürlüğünde Kamera Kullanacak

Apple Yeni Nesil iPhone’larında 12 MP Çözünürlüğünde Kamera Kullanacak

1
0
0
0
0
Apple Yeni Nesil iPhone’larında 12 MP Çözünürlüğünde Kamera Kullanacak
Apple'dan gelen son haberlere göre şirket bir sonraki iPhone cihazlarında 12 megapiksel çözünürlüğünde kamera sensörleri kullanacak.
Apple bildiğiniz üzere son birkaç iPhone modelinde 8 MP çözünürlüğünde kamera kullanıyordu. Görünüşe göre şirket bu kamera çözünürlüğünden vazgeçip bir sonraki nesil iPhone’ları 12 MP sensörlerle birlikte üretecek.

Aslında Apple yeni ürünlerini, kendisini rekabet ortamından uzak tutarak üretiyor. Bununla ilgili en belirgin örneğin uzun zamandır kullandıkları 1 GB RAM’lik donanım aracı olduğunu söyleyebiliriz. Fakat yavaş yavaş 4 GB RAM’li ve 23.2 megapiksel çözünürlüklü akıllı telefonların piyasaya çıkmasından sonra Apple’ın bu rekabet ortamından kendisini soyutlamayı kestiğini görüyoruz. Özellikle 1 GB RAM’den vazgeçip 2 GB RAM’e geçiş süreciyle ilgili yaptığımız haberimizden de bunu rahatlıkla anlayabiliyoruz. 

Ayrıca herkes teknolojiyi A’dan Z’ye bilmiyor, yani Apple’ın rakiplerine göre rakamsal olarak düşük seviyede donanım özelliklerine sahip olması, kullanıcıların kafasındaki imajın farklı bir boyuta taşınmasına neden olabiliyor. O yüzden Apple’ın böyle bir girişimde bulunması gayet doğal.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0