• Anasayfa
  • Donanım
  • ​iPhone 6S Mükemmel İnceliği ve Ekranı İle Dikkat Çekecek!

​iPhone 6S Mükemmel İnceliği ve Ekranı İle Dikkat Çekecek!

0
0
0
0
0
Apple'ın 9 Eylül 2015 tarihinde lansmanını yapacağı yeni iPhone modelleri için ortaya çıkan detaylar Apple telefonu almak isteyen ve yenileyecekleri sevindirebilir.
Apple’ın iPhone 6S lansmanına sayılı günler kalmasıyla beraber ortaya çıkan sızıntılar da hat safhaya ulaştı. Şimdiye kadar birçok söylentiler ortaya çıkmış olsa da en dikkat çekicileri ise bugün dillendirildi. Söylentilere göre Apple’ın yeni telefonu olacak olan iPhone 6S, “S” takısı yerine değişikliğe gidilerek direkt olarak iPhone 7 olarak karşımıza çıkabilir. Bu işin en hafif ve basit tarafı elbette. Çünkü dahası da var!

Şu anda konuşulmakta olan bu diğer önemli detaylardan ilki iPhone 6S’teki ekran olacak. 488ppi değerine sahip olacağı ortaya çıkan iPhone 6S’in buradan hareketle 1242 x 2208 piksellik yani 2K ekran çözünürlüğü ile gelebileceği ön plana çıkarılan bir detay. Bu da ciddi bir sıçrama olacaktır Apple için. Ekran boyutları ise 4.7inç ve 5.5 inç olarak belirlenmiş.Ayrıca gelmiş geçmiş en ince iPhone bu iPhone 6S olabilir. Dünyanın en incesi olamasa da iPod Touch kadar ince olacak olan iPhone 6S 6mm (ya da  6.1mm) gibi bir inceliğe sahip olabilir. (Kasasını sağlam yapmazlarsa her türlü bükülür sanki)Ayrıca Weibo’da ortaya çıkan bir Geekbench görseline göre Apple’ın A9 çipseti çift çekirdekli ve 1.8GHz hızında çalışacak. Bunun yanı sıra 2GB RAM hayali de sonunda gerçekleşecek gibi görünüyor.

Bunların dışında Force Touch ekranı, 4K çekim desteği, 12MP arka ve 2MP ön kamerası (5MP de olabilir) gibi detaylara sahip olması beklenen iPhone 6S’in Apple tarafından minik minik adımlar atarak yenilediği iPhone serisine göre büyük bir adım olarak ciddi değişiklikler ile gelmesi bekleniyor. Tabii bu da fiyata yansıyacaktır. Almak istenler varsa paraları biriktirmiş olmasını temenni ediyorum.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0