• Anasayfa
  • Donanım
  • ​​iPhone 7'de Kaldırılan Kulaklık Girişi Yerine İkinci Hoparlör Geliyor

​​iPhone 7'de Kaldırılan Kulaklık Girişi Yerine İkinci Hoparlör Geliyor

1
0
0
0
0
Kulaklık girişinin ortadan kalkması ile oldukça ses getiren iPhone 7, şimdi de o giriş yerini ikinci hoparlör ile dolduruyor.
Yılın merakla beklenen telefonlarından olan iPhone 7 hakkında her geçen gün yeni bir sızıntı ortaya çıkıyor. Bu sızıntılardan en önemlisi ve en ses getireni de şüphesiz Apple'ın telefondan kulaklık girişini kaldıracak olması.

İlk başlarda ''Apple böyle bir şey düşünüyor'' şeklinde dolaşan kulaklık girişsiz iPhone 7 söylentileri, üst üste gelen sızıntılar ile adeta resmiyet kazanmıştı. Yani uzun lafın kısası iPhone 7'de standart kulaklık girişi bulunmayacak. Onun yerine ses iletimi Lightning port üzerinden sağlanacak (tabi bu durum henüz resmiyet kazanmamış olsa da şu an için kesin gözüyle bakılıyor).  Apple'ın bu tercihi yapmadaki amacı ise telefonu dizayn olarak daha ince ve zarif yapabilmek.Ne var ki Apple, ortadan kalkan kulaklık giriş yerini değerlendirmekten de kaçınmıyor. Piyasa analistlerine göre Apple, 3.5mm'lik kulaklık girişini kaldırması ile elde edeceği boşluğu ikinci bir hoparlör ile doldurabilir. Cirrus Logic tarafından geliştirilecek bir amplifikatör desteği bulunacak hoparlör ile iPhone 7 çift hoparlöre sahip olacak böylece ilk kez çift hoparlörlü bir iPhone da görmüş olacağız.Tabi bu durum da telefonun diğer özellikleri gibi henüz söylenti/tahmin aşamasında. Yani kesin bir şey diyemiyoruz fakat genelde -sizin de bildiğiniz gibi- bu tarz söylentilerin, sızıntıların arkası pek boş olmuyor. Bekleyip göreceğiz.

Kaynak: PhoneArena
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0