iPhone 7’nin Bataryası Yüksek İhtimalle Belli Oldu!

0
0
0
0
0
iPhone 7’nin Bataryası Yüksek İhtimalle Belli Oldu!
iPhone 7’yi bekleyenler, çok yüksek ihtimalle iPhone 6’dan daha yüksek bir bataryayla karşılaşacaklar.
Batarya ömrü, kullanıcılar için gerçekten çok önemli bir parametredir. Kullandığımız tonlarca mobil uygulama, ekranların giderek artan çözünürlükleri vb durumlardan ötürü sömürdüğümüz bataryalarla ilgili şikayetçi olan kitlelerden bir tanesi de iPhone kullanıcılarıdır. Hatırlayacağınız üzere iPhone 6S, 1750mAh gücünde bataryaya sahipti. Twitter fenomeni OnLeaks, %100 olarak belirtmese de oldukça güvendiği kaynaklardan aldığı bilgiye dayanarak iPhone 7’nin 1960mAh bataryayla birlikte geleceğini iddia etti. Bu da yeni iPhone'nun batarya kapasitesinin %12.5 artacağı anlamına geliyor. 

Her ne kadar Apple mümkün olduğunda iPhone’ların pil ömrünü daha da uzun tutmak için iOS yazılımlarını doğru şekilde optimize etmeye çalışıyor olsa da, kullanıcıların kağıt üzerinde görmek isteyeceği şeylerden bir tanesi 1700mAh civarında seyreden bataryanın 2000’lere yaklaşmasıydı. 1960mAh da sanırım iPhone 7’yi bekleyenleri memnun edecektir.
 


OnLeaks’in sızdırdığı bilgilerin güvenirlilik oranı her zaman yüksek olmuştur, fakat yine de bunun resmi bir açıklama olmadığını unutmamamız gerekiyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0