Dünyanın İlk Profesyonel iPhone Flaşı: Tric

0
0
0
0
0
iPhone'un ne kadar kaliteli fotoğraflar çektiği aşikar. Birde bunun üzerine profesyonel flaş eklenirse neler olur hiç düşündünüz mü?
Çok yakında iPhone'nu profesyonel bir fotoğraf stüdyosunda kullanmak hatta o stüdyonun ekipmanlarını iPhone'a yardımcı ekipman olarak çalıştırmak mümkün olabilir.

Sizi Tric ile tanıştıralım. Dünya üzerindeki ilk profesyonel iPhone flaşı ve bu stüdyo ekipmanlarını iPhone ile kullanma hayalinin ilk adımı.Tric, bluetooth aracılığıyla iPhone ile bağlantı kuran bir harici flaş. Fakat bu flaş daha bir Kickstarter kampanyası konumunda. Ekip eğer hedefledikleri bağışı toplar ise hem ürünün patentini alacak hemde bağış yapan destekçilerine üründen bir adet yollayacak.

Tric'in çalışma metodu oldukça basit. Profesyonel stüdyolarda kullanılan harici flaşlar ile aynı mantıkta çalışan Tric, iPhone için en iyi renk tonunu ayarlamak için çalışıyor. Öyle ki Tric'in üreticileri doğru renk ayarını bulmak için birçok deneme yapmışlar.Tric'in üretimini zorlaştıran ve geciktiren birkaç neden mevcut. O da iPhone'ların 1/30s gibi (profesyonel kameralara nazaran) kötü bir enstantane zamanı olması. İşte bu nedenden dolayı iPhone ile flaş arasındaki verinin iletim süresi ve flaşın zamanlaması gibi özellikleri ayarlamak hem zor olmuş hem de çok zaman almış. Sorunlardan biri ise Apple'ın kamera alt sisteminde değişlikğe izin vermemesi. Bu nedenle Tric'in erişimleri kısıtlanıyor ve tam kapasite çalışamıyor.

Tric ne yazık ki sadece senkronizasyon ile çalışıyor. TTL olarak kullanılamıyor. Bu da, flaşı diğer elinizle kontrol etmeniz gerektiği ve hatta iyi bir poz yakalamak için birkaç çekim denemeniz gerektiği anlamına geliyor.

Tric, haberin yazıldığı an itibariyle yaklaşık 4Bin Dolar gibi bir bağış toplamış durumda. Tric'e sahip olmak için 85 Dolar ve üzerinde bir bağış yapmanız gerek. Bence bu birçok fotoğraf tutkununun işine gelecektir. Tric, bağış yapan destekçilere ürünü Aralık 2015'te göndereceğine söz verdi. Bakalım ürün fotoğrafçı arkadaşlarımız tarafından ne kadar beğenilecek ilerleyen günlerde göreceğiz. Aşağıdaki videodan Tric hakkındaki detayları öğrenebilirsiniz.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0