• Anasayfa
  • Donanım
  • iPhone’daki Hicri Takvim Uygulamasıyla Ramazan Ayı Hakkındaki Tüm Detayları Öğrenin

iPhone’daki Hicri Takvim Uygulamasıyla Ramazan Ayı Hakkındaki Tüm Detayları Öğrenin

0
0
0
0
0
Apple'ın iPhone, iPad ve Mac cihazlarındaki Takvim ayarlarından Hicri Takvimi seçeneğini tıklayarak Ramazan ayıyla ilgili tüm sayısal verilere ulaşabilirsiniz.

Birçoğunuzun iPhone’daki alternatif takvimlerin görüntülenebildiğinden haberi yoktur. Örneğin bugün Ramazan ayının 1. günü ve bunun dilerseniz iPhone’daki takvimde görünmesini sağlayabilirsiniz. Hicri Takvim dışında aynı şekilde Çince ya da Yahudi takvimlerini de görebiliyorsunuz.

Bu takvimlere iPhone, iPad ve Mac cihazlarından erişebiliyorsunuz. Öncelikle Hicri takvime bir göz atalım. Bu takvimi açtığınızda Ramazan ayının hangi günündeyseniz o günü görüyorsunuz. Yani 3. parti uygulamalar kullanmadan iPhone ya da diğer Apple cihazlarından Ramazan’ın kaçıncı gününde olduğunu öğrenebilirsiniz.

Peki Hicri takvimi nasıl seçebilirsiniz, şimdi bunu açıklayalım. Öncelikle Ayarlar kısmından “Mail, Takvim ve Kişiler”i seçiyorsunuz.Takvim başlığının altında bulunan “Alternatif takvimler”in olduğu bölüme tıklıyorsunuz.Daha sonra karşınıza çıkan seçenekler içerisinden Hicri’yi seçerek uygulamayı aktif hale getirmiş oluyorsunuz.Ramazan ayının hangi tarihten itibaren başlayıp ne zaman bittiğini ve hangi günün Ramazan’ın kaçıncı gününe denk geldiğini de rahatlıkla öğrenebiliyorsunuz. Mac’te ise takvim uygulamasını açtıktan sonra Takvim menüsünden Tercihler’i seçerek en alt kısımdaki “Alternatif takvimi göster” kısmından Hicri takvimi seçebiliyorsunuz.Kaynak: Sihirli Elma

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0