• Anasayfa
  • Donanım
  • Hala 4 inç Telefon İsteyen Varmış: iPhone SE En Çok Satılan 10 Telefon Arasına Girdi!

Hala 4 inç Telefon İsteyen Varmış: iPhone SE En Çok Satılan 10 Telefon Arasına Girdi!

1
0
0
0
0
Apple'ın 4 inç ekranlı telefonu iPhone SE birçok pazarda ilk kez en çok satılan 10 telefon arasına girdi. İlginç sonuçlara birlikte göz atalım...
Apple’ın iPhone 5 kasasında iPhone 6s donanımı barındıran 4 inç ekranlı devi iPhone SE önemli bir başarıya imza attı. Mart ayında tanıtılan cihaz birçok pazarda ilk kez en çok satılan 10 akıllı telefon arasına girdi. Kantar araştırma şirketinin açıkladığı verilere göre Birleşik Devletler, Çin,  Fransa ve Britanya’da ilk 10 telefon arasında iPhone SE modeli de yerini aldı.

 Android Krallığı!

Araştırmanın diğer sonuçları ise Android cephesinin yüzünü gülderecek türden. Aralarında Almanya, Fransa, İspanya, İtalya ve Birleşik Krallık’ın bulunduğu 5 avrupa ülkesinde Android’in pazar payı yüzde 75’in üzerine çıktı. Yani, Avrupa’da Mart, Nisan ve Mayıs aylarında satılan her 4 telefondan 3’ü Android oldu. Birleşik Devletler’de bile Android yüzde 70 pazar payına yaklaştı. iPhone ise kendi ülkesinde yüzde 30 sınırının hemen altında.

 iPhone 7 Beklentisi Nasıl Etkiledi?

Tabii ki iOS cephesindeki düşüşü yeni iPhone beklentisine bağlanmak gerekiyor. Eylül ayında gelecek iPhone 7’yi bekleyen tüketicilerin bir kısmı satın almayı ertelemesi az da olsa pazar paylarında etkili. Mobil arenanın diğer iki üyesi Windows Phone ve Blackberry’i ise ne siz sorun ne ben söyleyeyim. Blackberry binde 1 civarında gezerken Windows Phone da yüzde 2 dolaylarında.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0