İptal Edilen Silent Hill Geri Mi Geliyor? Kojima'dan Heyecanlandıran Açıklama

1
0
0
0
0
Konami'den ayrılmasının ardından bağımsız olarak yapacakları merakla beklenen Kojima, iptal edilen Silent Hills'ten henüz umudu kesmiş değil.
Geçen sene oyun düyasını yakından takip edenlerin resmen ciğerini yakan bir olay yaşanmış ve Guillermo del Toro ile Hideo Kojima gibi iki efsanenin bir araya geldiği, bir de üstüne The Walking Dead'in yıldızı Norman Reedus'un başrolde olduğu Silent Hills oyunu iptal edilmişti.

Bu olayın ardından Konami ile bazı sorunlar yaşayan Kojima, sonunda önemli bir karar alarak Konami'den ayrılmış ve oyun dünyasında önemli bir birlikteliğin de sonuna gelinmişti. Geçtiğimiz günlerde DICE 2016 etkinliğinde soruları yanıtlayan Kojima, Silent Hills sebebi ile hayal kırıklığı yaşayanları heyecanlandıracak bazı açıklamalar yaptı.Kesin bir tarih vermeyen fakat Norman Reedus ile yeniden çalışmanın oldukça iyi olacağını söyleyen Kojima, sözlerine şöyle devam etti; ''Norman'ın büyük hayranıyım ve o son derece iyi bir insan. Geçen sene oyun iptal edildiğinde Norman biraz endişelenmiş ve hayal kırıklığına uğramıştı. Fakat ona giderek her şeyin güzel olacağını söyledim. Artık bağımsızım ve kendi işimi kendim yapıyorum''.

Kojima bu açıklaması ile resmen Silent Hills ile işinin bitmediğini söylüyor. Zaten oyunun iptalinde Konami'nin rolünün büyük olduğu, hatta Kojima'nın ayrılma kararında bu durumun oldukça önemli bir etken olduğu yönünde haberler bulunmakta. Şimdi ise bağımsız olarak çalışan Kojima, büyük ilgi ile beklenen Silent Hills'i birkez daha geri getirmek için kolları sıvamış olabilir.Kojima'nın bir süre önce Del Toro ile de görüştüğünü belirtelim. Bakalım önümüzdeki günlerde nasıl gelişmeler göreceğiz?

Kaynak: IGN
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0