Japonya'da 4K Televizyon Yayını Başladı

0
0
0
0
0
Japonya'da 4K Televizyon Yayını Başladı
İzleyicilere HEVC standardında ve 60 kare/saniye olarak sunulması planlanan kanal, Japonya’nın Next Generation Tevevision ve Broadcasting Promotion platformları tarafından işletiliyor.
Çıktığı günden bu yana oldukça büyük ilgi gören 4K terimi, piksel boyutu olarak 3840x2160 ölçülerini ifade ediyor. Bu denli büyük bir teknolojinin yaygınlaşması için Japonya bir adım attı ve 4K TV yayını testlerine başladı. Geçen yıl Avrupa’da test yayınına başlayan 4K kanaldan sonra Japonya 2. Sırayı aldı.


İzleyicilere HEVC standardındave 60 kare/saniye olarak sunulması planlanan kanal Japonya’nın Next Generation Tevevision ve Broadcasting Promotion platformları tarafından işletiliyor. Bu yayın için herhangi bir ücret vs. gerekmiyor. CS uyumlu tüm uydu alıcıları izleyebilecek.

4K teknolojisinin dünya çapında daha çok yaygınlaşması için büyük bir adım atan Japonya, sürekli yayın yapacak olan 4K kanalını ücretsiz izlemeye sunarak bu sürece büyük bir katkı sağladı. Ayrıca bu teknolojinin yaygınlaştırılıp tanıtılması adına büyük turnuvaların örneğin Dünya Kupası finali gibi önemli turnuvaların 4K olarak sunulması tüketicinin dikkatini çekmeyi başarıyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0