Kablosuz Şarj Olayına Yeni Boyut

1
0
0
0
0
Kablosuz şarj olayı hatrı sayılır bir süredir çoğumuzun kullandığı birşey. Ancak Wi-Charge bu olayı çok farklı bir boyuta taşıyacak gibi.
Telefonlarınızı kablosuz şarj etme olayı yeni bir boyut kazanıyor. Wi-Charge kablosuz şarj sistemini çok farklı bir şekilde sunacak. Bir nevi duman dedektörü tarzı bir kutucuk ile tavana (hatta biraz geliştirildiğinde avizenize de monte edebileceksiniz) monte edilen Wi-Charge, cihazınıza tıpkı bir kılıf gibi taktığınız alıcı ile bağlantı kuruyor.

Tavandaki cihaz çok geniş bir alana kızılötesi ışın yaymakta. Bu ışınlar cihazınıza taktığınız algıyalıyıcı ile temas ettiği anda, cihazınız şarj olmaya başlıyor.

Sistemin neden kullanışlı olduğu şu şekilde açıklanmış; ''Kızılötesi görünmez dar bir ışık ışınıdır. Kablosuz şarj indüksiyon veya manyetik rezonans türleri için radyasyon yayan bobinlerin aksine bu yöntem tam ışık enerjisini yeniden dönüştürmeniz için verici bir lazer diyot ve alıcı bir fotovoltaik hücre kullanır.''

Şubat ayının son günlerinde demo olarak tanıtılan Wi-Charge'ın boyutları odanızda şarj etmek istediğiniz cihaz sayısına göre değişmekte. Bu sayede daha geniş ve kuvvetli bir ışın yayımı yapmakta.

Wi-Charge'ın demo aşamasını bitirip tam hazır bir şekilde sunulması 2016 yılınan başını bulacak. Şuan için farklı boyutlarda olan Wi-Charge'ın tahmini fiyatı 50 ile 100 dolar arası olacak.
 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0