Çocuklara Kod Yazmayı Öğreten Bilgisayar: Kano

1
0
0
0
0
Çocukların ufak yaştan itibaren kod yazmayı öğrenmesini sağlayan Kano bilgisayar kiti, yazılım dilini bilgisayar oyunlarıyla birleştirerek çocukların bir yandan eğlenip bir yandan da eğitim almasını sağlıyor.
Tamamen çocuklar için tasarlanan Kano Bilgisayar Kiti, (Kano Computer Kit), eğlenceyle eğitimi bir araya getiren bir bilgisayar çözümü. 

Çocukların bilgisayarı kullanabilmesi için öncelikle hangi parçalardan oluştuğunu bilmesi gerekiyor. Bu sayede hangi çözümün nereye entegre edilmesinin yapa boza öğretilmesi hedefleniyor.

TV’ye ya da farklı bir monitöre bağlanarak kullanılabilen Kano, 13 binden fazla kişiden aldığı bağışla 1.5 milyon dolardan fazla para toplamayı başardı. 

Bilgisayar kiti için geliştirilen Kano Blocks yazılım öğrenme oyununda, Google’ın Blocky oyunlarından faydalanılmış. Her birleştirilen Kano bloğuyla JavaScript ve Python çıktıları alan çocuklar, bu sayede kod yazılımını öğrenmeye başlıyorlar. 6 farklı aşamanın yer aldığı oyun, her aşamadan sonra kod yazma becerisini biraz daha geliştiriyor.Linux tabanlı Raspberry Pi 3’yi kullanan bilgisayar, ekransız (149 dolar) ve ekranlı (179 dolar) modelleriyle 1 Haziran 2016’dan itibaren teslim edilmeye başlanacak.


1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0