Telefondan Sonra Şimdi de Kendi Kendini İmha Eden SSD

1
0
0
0
0
Telefondan Sonra Şimdi de Kendi Kendini İmha Eden SSD
İngiliz firması olan Secure Drives, yepyeni SSD’sini duyurdu. Özel güvenlikli SSD modeli, alışılmış SSD’lere oranla biraz farklı. Cihaz kendi kendini, gönderilen bir mesaj ile imha edebiliyor.

İki hafta önce şuradaki haberimizde hatırlayacağınız üzere BlackBerry, kendi kendini imha eden bir telefon üretmişti. İngiliz firması olan Secure Drives, yepyeni SSD’sini duyurdu. Özel güvenlikli SSD modeli, alışılmış SSD’lere oranla biraz farklı. Cihaz kendi kendini, gönderilen bir mesaj ile imha edebiliyor. (SSD: katı durum diski)

SMS yoluyla komut alarak uzaktan imha edilebilen SSD, hem fiziksel hem de veri açısından imha imkanı sunuyor. Uzun süre bağlantı kurulamaz ya da PC’den izinsiz çıkarılırsa da kendini imha edebiliyor.

128 GB’lık SSD’nin üzerinde ki dokunmatik ekrana ard arda gireceğiz yanlış şifreler de yine SSD’yi geri dönülemez şekilde kullanılamaz kılabiliyor.

İçerisinde ki verileri kullanılamaz hale getirmesinin yanında fiziksel açıdan da imha sunan SSD, parçalanarak tam anlamıyla imha olmuş oluyor.

967 Sterlin fiyat etiketi olan sürücünün, dokunmatik işlevi için de ayrıyetten 111 Sterlin daha ödemeniz gerekiyor.

1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0