Krep Yapan Yazıcı: PancakeBot

1
0
0
0
0
Teknolojinin parlayan cihazları 3D yazıcılar değişik amaçlarda kullanılmaya devam ediyor. Bu sefer de krep yapan yazıcı karşımızda.

Yavaş yavaş teknoloji sektöründe kendine yer edinmeye başlayan ve ilerisi için çok önemli işlere şimdiden imza atacağının sinyallerini veren 3D yazıcılar, hemen hemen her alanda kullanılmaya başlandı.

Omotobil için yedek parçadan tutun da, jet motorlarına, elbiseye, hatta kol, bacak protezlerine varana kadar çoğu şeyde 3D yazıcılardan yararlanılıyor.


Bu sefer de mutfak ortamı için tasarlanmış bir 3D yazıcı var karşımızda. PancakeBot bildiğiniz bir 3D yazıcı. Olayı ise oldukça basit. PancakeBot'da 3D modelleme için kullanılan plastik benzeri madde ile dolu kartuş  yerine, içi boş biraz daha farklı bir kartuş bulunmakta. Kartuşun içine yumurtanızı kırın, biraz süt biraz da un ekleyin. Gerisini PancakeBot'a bırakın. 

Yazıcının yazdığı (yazmak tabiri ne kadar doğruysa) alan bildiğiniz bir tava yüzeyi gibi ve siz yazıcınızı başlattığınızda o yüzey ısınmaya başlıyor. İşin en güzel tarafı da bilgisayarınızla bağlantı kurduğunu PancakeBot'a, yapmasını istediğiniz krebin resmini çizip gönderiyorsunuz. Artık ne türlü krepler yaptırırsınız o sizin yaratıcılığınıza kalmış. 
 


İlk zamanlarında üretime geçebilmek için destek bekleyen proje, yoğun bir ilgiyle karşılaştı ve firma önümüzdeki ay PancakeBot'u piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Fiyat olarak ise şuan tahmini miktar 179 dolar olarak belirlenmiş.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0