• Anasayfa
  • Donanım
  • Leica'dan 350 Bin Dolarlık Tüfek Görünümünde Kamera Prototipi

Leica'dan 350 Bin Dolarlık Tüfek Görünümünde Kamera Prototipi

0
0
0
0
0
Ünlü alman fotoğrafçılık firmalarından Leica'dan tipi tüfeğe benzeyen bir kamera prototipi üretildi. Ancak gayet şık ve ilginç görünen bu kamera tamı tamına 350 Bin Dolar fiyat etiketine sahip.
Fotoğrafçılık ile uğraşanların yakından tanıdığı ve uzun yıllardır bu alanda hizmet veren Alman Leica firması tarafından yıllar önce son derece ilginç bir tasarıma sahip yeni bir kamera prototipi üretilmiş.

Tıpkı bir tüfeğe benzeyen yapısıyla oldukça ilgi çekici olan New York Leica Gun Rifle adındaki bu prototip, fotoğrafı çekmek için doğrulttuğunuz kişiye ait oldukça korku dolu fotoğraflar çekebilmenizi sağlayacaktır.Açıkcası bizim ülkemizde olur da bunu alan olursa başına birçok dert açabileceğini düşünüyorum. Çünkü habersiz bir şekilde herhangi bir vatandaşımıza "poz verin" diyip bu arkadaşı doğrultan biri olsa büyük ihtimalle arkasında olabilecek kişiler tarafından etkisiz hale getirilip dayak yiyecektir. Çünkü bu kameranın tüfek gibi olmasına o kadar önem verilmiş ki deklanşör tuşuna basmak için tetiği çekmeniz gerekiyor. ("Aman oğlum şeytan doldurur" diye fotoğraf çekilmek istemeyen teyzelerimiz olur muhakkak)%100 orjinal ve özel parçalardan yapılan ve tamamıyla profesyonel bir kamera olan bu arkadaşımızın tahmin edebileceğiniz üzere özel bir taşıma çantası da bulunuyor. Ancak görebileceğiniz üzere bu kamera oldukça eski. WestLicht'te açık arttırmaya çıkacak olan bu kamera ise 150 Bin Euro'dan başlayacak şekilde sahne alacak. Bu da demektir ki 350 Bin Dolar'ı aşan bir fiyata sahip olacak.İlk olarak 1937 yılında Ernst Leitz için üretilen bu kamera, Pojol soyadına sahip Venezuelalı biri tarafından 1939 yılında satın alınmış. Aradan geçen onca zamana rağmen yukarıda bahsettiğimiz gibi tamamen orjinal parçalarına ve eksiksiz şekilde çalışabilir halde olan kamera bakalım kim tarafından satın alınacak.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0