• Anasayfa
  • Donanım
  • Lenovo'dan 350TL'ye USB Bellek Boyutunda Windows 10'lu Bilgisayar

Lenovo'dan 350TL'ye USB Bellek Boyutunda Windows 10'lu Bilgisayar

0
0
0
0
0
Intel'in bundan kısa bir süre önce ortaya çıkardığı "Compute Stick" adı verilen flash bellek boyutlarındaki bilgisayarına Lenovo'dan cevap geldi.
Özellikle dizüstü bilgisayarlar konusunda ön planda olan ve eski zamanalrın efsanevi firması IBM'i satın alan LenovoIdeacentre Stick 300 adını verdiği USB bellek boyutundaki ve Windows 10 ile çalışacak mini bilgisayarını tanıttı.

Özellikle televizyonlarınıza takarak akıllı televizyon gibi kullanmak, televizyonu bir bilgisayara dönüştürmek amacıyla üretilen bu cihazların Intel tarafından genel adına "Compute Stick" yani "İşlem Çubuğu" deniyor. Giriş seviyesindeki bilgisayar olarak algılanabilecek bu cihazın donanım bazında da normal işlemlerini yapabilecek kapasitede görünüyor.Intel Atom Z3735F işlemci, 2GB RAMIntel HD Graphics grafik birimi, 32GB depolama kapasitesi (+MicroSD desteği) gibi ufak tefek özellikleri bulunan Ideacentre Stick 300, Windows 8.1 ön yüklü olarak gelecek ve Windows 10'a rahatlıkla yükseltilebilecek. Ayrıca 29 Temmuz sonrasında ise satın alındığı zaman Windows 10 yüklü olarak dağıtım yapılacak.Micro USB portu ile güç bağlantısını gerçekleştirebildiğiniz cihazda bir de normal boyutlarda bir USB 2.0 bağlantı noktası da bulunuyor. Televizyonunuza da HDMI portundan bağladığınız bu alet Wi-Fi ve Bluetooth 4.0 desteğini de barındırarak kablosuz bağlantılar da kurmanıza olanak tanıyor.

Ideacentre Stick 300'ün 129 Dolar, yani 350TL gibi uygun bir fiyatı da bulunuyor, ancak ülkemize gelmesi halinde fiyatlandırması ne alemde olur bilemiyoruz. Özellikle dizi/film izlemek için bilgisayarımızı gidip televizyona bağlama uğraşından kurtarabilecek ve günlük kullanım konusunda işe yarayabilecek bu cihazlar bakalım nasıl bir rağbet görecek.

Kaynak: Lenovo
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0