• Anasayfa
  • Donanım
  • Lenovo'dan 4K Ekran Çözünürlüğüne Sahip İki Yeni Laptop

Lenovo'dan 4K Ekran Çözünürlüğüne Sahip İki Yeni Laptop

0
0
0
0
0
Dizüstü bilgisayarlar konusunda fiyat/performans ürünleri ile dikkat çeken firma Lenovo, iş istasyonu laptop serisi ThinkPad'e iki yeni 4K ekrana sahip üye ekledi.
Los Angeles'ta yapılan SIGGRAPH 2015 konferansında Lenovo tarafından tanıtılan iki yeni iş istasyonu dizüstü bilgisayarları dikkat çekti. Firmanın profesyonel işlerde kullanılmak üzere tasarlanan ThinkPad serisine eklenen P50 ve P70 modelleri ile özellikle grafikerler için taşınabilir bilgisayarlar olması ile dikkat çekiyor.

Bu iki dizüstü bilgisayarın en dikkat çekici tarafı ise 4K ekrana sahip olması. Yani grafik işlemleri oldukça canlı ve parlak bir ekranda yapmanız sağlanıyor. 1.599 ve 1.999 Dolar gibi yüksek fiyatlara sahip olan bu ikilinin teknik özellikler noktasında ise bu fiyata yaraşır bir donanıma ve özelliklere sahip olduğunu söyleyebiliriz. Ekran boyutları ile başlayacak olursak eğer P50 modelinde 15.6 inç, P70 modelinde ise 17 inçlik UHD 4K paneller kullanılmış.Lenovo'nun ThinkPad P70 adını alan üst modelinde 17 inçlik UHD ekranın yanı sıra 64GB DDR4 ECC RAM kullanılıyor. 1TB SSD kullanılan cihazda 3 adet Thunderbolt portu, USB 3.0 ve HDMI portları da bulunuyor. Ayrıca FHD dokunmatik ekran bağlantı da sağlayabilen cihaz, NVIDIA Quadro grafik ve Intel Xeon E3-1500M v5 CPU ile destekleniyor. DVD-RW romu bulunan cihaz isteğe göre bu rom yerine 512GB SSD veya 1TB HDD ile değitirilebiliniyor.

Bir diğer modeli ThinkPad P50 ise abisi P70'teki tüm özellikleri barındırırken sadece 15.6 inç UHD ekranı ile biraz daha kompakt olarak karşımıza çıkıyor. Yani yukarıdaki özelliklerin hepsini bu model de barındırmakta.

İlk olarak Amerika piyasasına çıkacak olan bu iki model ilerleyen dönemlerde ülkemize de gelebilir, fakat fiyatına bakacak olursak sadece bazı şirketler tarafından alınabileceğini düşünüyoruz. Hem iş bilgisayarı olması nedeniyle de oyuncu kesim bu kadar parayı bu cihazlara vermek isteyeceğini düşünmüyorum.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0