• Anasayfa
  • Donanım
  • Lenovo’nun Oyun Odaklı Bilgisayarları Artık Daha Güçlü

Lenovo’nun Oyun Odaklı Bilgisayarları Artık Daha Güçlü

2
0
0
0
0
Dünyanın en büyük bilgisayar üreticileri arasındaki konumunu gayet sağlam adımlarla ilerleten Lenovo, yeni Y700 modeli ile artık daha iyi performans sunuyor ve satın alınabilir fiyatı ile oyuncuların gönlünde taht kurmaya hazırlanıyor.
Fiyat/performans konusunda günlük kullanıcıların ve oyuncuların en çok tercih ettiği markalardan biri olan Lenovo, benim de bir süredir favori markalarım arasında ki; sunduğu özellikler ve tasarımının yanı sıra etkileyici fiyat etiketi ile de zaten olmaması mümkün değil.

Özellikle Y50 Touch serisi ile oyuncu camiasında kendisine bir fan kitlesi oluşturmaya başlayan Lenovo, dün gerçekleştirilen IFA kapsamındaki tanıtımında yeni bilgisayarlarının donanım özelliklerinden ve performans artışından söz ederek bir kez daha yılın en çok satanları arasında yer almayı hedeflediklerini anlattı.

Yeni Y700 modelinde tasarım konusunda son dönemin en iyi cihazlarını sunan bir diğer oyun bilgisayarı üreticisi MSI’ın izlerini taşıdığını söyleyebileceğimiz Y700 kırmızı tonlarındaki renklendirmelerinden sonra klavyesi ile dikkat çekiyor ve mekanik klavye ile alçak tuş takımını birleştirerek rahat bir kullanım ve çoğu oyuncunun aradığı klavye kullanımını bir arada sunuyor.
Dokunmatik olarak kullanma seçeneği de sunan ekranı 4K çözünürlüğü ile keskin görüntü ve göz alıcı bir parlaklık sunarken görüntü kalitesi olarak harici ekranlardan da geri kalmıyor.

Donanım konusunda ise Intel’in en yeni işlemcisi olan Skylake takma adlı altıncı nesil i7 çekirdeklerini kullanan Y700, çeşitli AMD seçenekleri sunsa da ekran kartında ilk seçenek olarak Nvidia’nın GeForce GTX 960 M modelini kullanıyor ki çoğu ciddi oyuncu için yeterli olsa da elbette daha fazlasını isteyenler için piyasada 980 M modeli laptoplar mevcutken Lenovo’nun bu seçeneğinin olmaması bir eksiklik.
15 ve 17 inç olmak üzere iki farklı seçenek sunan Lenovo Y700’ün opsiyonel olarak her iki modelinde de Intel’in RealSense 3D kamerası bulunuyor ki bu kamera aynı zamanda yeni çipset sayesinde bilgisayarınızın hareketlerinizi algılamasına da izin veriyor ve jest ve mimikleriniz ile bazı işlemleri yapabilmenizi sağlıyor.

Y700 ile birlikte bir de Y900 modelini duyuran Lenovo bu daha üstün modelde ise fazladan bir ekran kartı desteği daha sunuyor ve Y700’de tek ekran kartına izin verirken Y900 ile birlikte iki ekran kartı kullanmanıza izin veriyor.
Oyun deneyiminizi daha üst seviyeye taşıyabilmeniz için bir de dilerseniz aksesuarlarınızı da hazırlamış olan Lenovo, Y serisi dahilinde 7.1 surround ses sağlayan bir oyuncu kulaklığı, bir oyuncu mouse’u ve eğer bilgisayarın klavyesi size yeterli gelmezse diye mekanik bir oyuncu klavyesi sunuyor ki bu ürünlerin hepsi 10 Dolar’dan başlayan mousepad ile birlikte 140 Dolar’lık klavyeye kadar ekstra ücrete tabii. (aksesuarlar Eylül’de piyasada; ancak bilgisayarın fiyat ve çıkış tarihi paylaşılmadı)
2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0