• Anasayfa
  • Donanım
  • LG G4, Üst Üste Selfie Çekme Rekoru Kırarak Guinness Rekorlar Kitabı’na Girdi

LG G4, Üst Üste Selfie Çekme Rekoru Kırarak Guinness Rekorlar Kitabı’na Girdi

0
0
0
0
0
LG’nin son akıllısı G4, 13 Haziran tarihinde üst üste selfie çekme rekoru kırarak, daha önce Galaxy A serisine ait olan rekoru kırdı.
Yaklaşık 5 ay önce Samsung, metal kasalı yeni A serisi modelleri olan Galaxy A3 ve A5’le iki saat içerisinde 531 adet selfie çekerek bu alanda Guinness Rekorlar Kitabı’na girmişti. LG G4, bu rekoru Samsung Galaxy A serisinin elinden aldı.

LG, üst üste en fazla selfie çekme rekorunu 13 Haziran günü Meksika’nın başkenti Mexico City’deki Chapultepec Kalesi'nde kırdı. İki saat içerisinde toplamda 746 selfie çekmeyi başaran LG G4, her 10 saniyede bir fotoğraf çekmiş oldu.

Bu rekorlar her ne kadar bizim açımızdan anlamsızmış gibi görünse de şirketlerin arasındaki rekabetin ortaya çıkması açısından çok önemli. Ayrıca LG, G4 modelinde bulunan 8 MP’lik ön kamerayla piyasadaki en güçlü ön kameraya sahip telefon olduğunu iddia ediyordu. 9 milyonluk bir nüfusa sahip olan Mexico City’de LG’nin bu rekoru kırarak adından söz ettirmesi, ticari anlamda da kendilerine muhakkak bir fayda sağlayacaktır.Kaynak: AndroidAuthority
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0