LG İnanılmaz İncelikte OLED TV Üretti!

0
0
0
0
0
Daha önceden esnek OLED ekran konseptleriyle adından söz ettiren LG Display, müthiş bir televizyon üretti.
Teknolojinin şu sıralar gözdelerinden olan OLED televizyon panellerine kafayı takan LG, inanılmaz inceliğe sahip bir televizyon geliştirdi.

Salı günü Kore'de düzenlenen basın etkinliğinde LG Display, ''duvar kağıdı'' olarak adlandırılan yeni televizyon konseptini tanıttı. Televizyon 55-inç boyunda OLED ekrana sahip. 1.9 kilogram ağırlığında olan televizyon -buraya dikkat- 1mm'den daha az bir inceliğe sahip. Duvarın içine monte edilebilen manyetikler sayesinde duvar yüzeyine sabitlenelen televizyon, yerinden oldukça kolay biçimde de çıkartılabilmekte.Sistem şu an sadece konsept aşamasında. Ancak LG Display'in OLED birimi başkanı Sang-Deog Yeo'ya göre OLED sistemlerde çığır açan bu yeni teknolojileri, geleceğin teknolojisinde büyük bir yeri olan OLED'in seyrini değiştirecek nitelikte. Ayrıca bu proje sadece LG'nin kendi için değil, sektöre de katkı sağlaması için yapılmış durumda.

Ancak OLED TV'ler daha yolun başındalar. New York'da bulunan Rochester Üniversite'si profesörlerinden, OLED'in babası olarak da bilnen isim Ching W. Tang'e göre de, OLED TV'lerin dünya genelinde yayılması, 5 ile 10 seneyi bulacak. LG Display de bu süreçte hem OLED teknolojisini üst düzeye çıkarmayı, hem de OLED'in ulaşamadığı yerlere, yine teknolojileri geliştirilmiş LCD'lerle ulaşmayı amaçlamakta.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0