Lian Li Firması Masa Şeklinde PC Kasaları Üretiyor

1
1
1
0
0
Masaüstü pc toplarken dikkat edilen konulardan biri olan görünüş konusunda oldukça ilginç bir çözüm üreten Lian Li firması direkt olarak masa şeklinde kullanabileceğiniz bilgisayar kasaları üretiyor.
Genellikle bir masaüstü bilgisayar toplayacağımız zaman en az önem verdiğimiz parça kasası olur. "Tüm parçalar güzelce sığsın, hava akımı için de alan olsun yeter" şeklinde düşünülen kasa konusunda bazı kesimler ise oldukça önem veriyor.

Kullanacağı sisteme uygunluk, hava akımı alanı ve hatta led vb ışıklandırmalar ile albenisi olmasını isteyen kullanıcılar arasında kendi tasarımlarını yaparak farklı ve oldukça dikkat çekici kasa tasarımları mevcut. Lian Li adlı bir firma da size hem çok kullanışlı hem de çok farklı bir bilgisayar kasası toplamanıza olanak tanıyor.Yukarıda da görebileceğiniz gibi desktop'un Türkçe hali "masaüstü bilgisayar" terimini direkt olarak "masa bilgisayarı"na çeviren firma sizin üzeri kalın ve sağlam cam ile kaplı bir masa şeklinde bilgisayar kullanmanıza olanak tanıyor.

DK-Q2 ve DK-03 model adına sahip olan bu kasalar birbirine oldukça benziyor. Fakat içerdiği detaylar bakımından farklılıklar bulunmakta.
 

Yukarıda görmüş olduğunuz videodaki DK-Q2 modeli alüminyum bir gövdeye sahip ve ayakları 0-30mm arasında yükseltilip alçalabiliyor. Yani masayı koyacağınız bölgedeki pürüzlerden kaynaklanabilecek sallanma olanağı yok. İçinde bilgisayar parçalarını koyabileceğiniz bölmesinin tamamen çıkarılabildiği kasa dışarda rahatça toplanabiliyor.

USB 3.0 girişleriyle donatılmış olan, yanlarında yerleştirilen fanlarla da içini oldukça serin tutabilecek olan bu kasa 7 depolama alanı bölmesi sayesinde 2.5 ve 3.5 inç arası tüm sürücülerinizi kullanabilmenize olanak tanıyor.DK-Q2'den pek de farkı olmayan DK-03 de diğer modeline göre çok da farkı bulunmuyor. Ancak daha geliştirilmiş ve daha şık bir modeli diyebiliriz. Çünkü çift anakart desteği sunuyor olmasıyla 2 adet bilgisayarı aynı anda bu kasada toplayabilirsiniz.
 

Fiyatlarına gelecek olursak DK-Q2 modeli 3.100TL gibi bir fiyata sahipken çift bilgisayar toplanabilen DK-03 için 4.500TL gibi uçuk bir rakam gerekiyor.

Eğer bu kasalar (ya da masalar) hoşunuza gittiyse DK-Q2'nin detaylarına buradan, DK-03 modelinin detaylarına ise buradan bakabilirsiniz.
1
1
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
1
0
0