• Anasayfa
  • Donanım
  • 16 Ayrı Kameraya Sahip Bi’ Acayip Fotoğraf Makinesi: Light L16

16 Ayrı Kameraya Sahip Bi’ Acayip Fotoğraf Makinesi: Light L16

2
0
0
0
0
Light L16 ismindeki bas-çek şeklinde çalışan fotoğraf makinesi, tam 16 ayrı kamera çözümüne sahip.
Akıllı telefonlarda gördüğümüz ‘çift kamera’ özelliğine bile doğru dürüst alışamamışken Light L16 adındaki kamera, tüm ezberleri ortadan kaldırdı. Gövdesinin farklı yerlerinde 16 kamera çözümü bulunan Light L16, fotoğrafa meraklı olan ya da olmayan herkesin ilgisini çekmeyi başardı.

Siyah bir gövdeye sahip olan Light L16’da, her biri 13 MP çözünürlüğünde toplam 16 ayrı kamera yer alıyor. Fotoğraf çekimi sırasında 10 tanesinin aynı anda devreye girmesi sayesinde farklı odak uzaklıklarına sahip fotoğraflar elde eden cihaz, bu fotoğrafları özel görüntü algoritmasıyla birleştirerek 52 MP çözünürlükte görüntülerin elde edilmesini sağlıyor. 

Performans olarak bir DSLR kamerayla boy ölçüşecek performansa sahip olmasa da akıllı telefon piyasasıyla kıyaslandığında zirvenin şu anda hakimi desek sanırım yanılmış olmayız. Fakat şöyle de bir durum var, kullanımı gerçekten çok basit. Yani 10 ayrı kamerayı tek bir fiziksel tuş sayesinde harekete geçirerek fotoğraf çekebilmek, kullanıcıları cezbeden bir özellik olacaktır. Fotoğrafın yanında 4K çözünürlüğünde video kaydı yapabilen Light L16, USB Type-C ile şarj edilebiliyor ve LED flaş sayesinde düşük ışıklarda dahi yüksek kalitede görüntüler kaydedebiliyor.

Önümüzdeki yılın (2016) yaz aylarından itibaren 1299 dolar etiket fiyatıyla satın alınabilecek olan Light L16’ın tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.
2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0