Tahtadan Macintosh'un Replikasını Yapan Çılgın

0
0
0
0
0
Apple'ın efsanesi Macintosh'un tahtadan ve altın tuşlu bire bir replikası yapıldı. Aynı zamanda altın ile kaplayan bu arkadaşımız gerçekten başarılı bir işe imza atmış.
Love Hultén isimli çılgın işsiz, yıllardır hobi olarak, efsaneleşmiş cihazların tahtadan replikalarını yapıyor ve bunları internetten yayınlıyor. Son şaheseri olan Apple'ın ilk efsanesi Macintosh'un görsel olarak birebir replikasını tahta kaplamalı ve altın tuşlu özel klavyeli şekilde bizlere sundu.

Love Hulten'in ortaya koyduğu bu güzel eserler oyuncuların çok hoşuna gidiyor, satın almak isteyenler ise malesef satın alamıyorlar. Çünkü Hulten bu oyuncakları sadece kendisi için yapıyor, onları kullanıyor ve asla 2. bir tane daha olsun istemiyor. (Aman be senin replikalarına mı kaldık!) 

Macintosh ile Hulten'in tahta Macintosh'unu yan yana koyduğunuzda bir fark göremiyorsunuz. (Güzellik farkı haricinde)Apple o günün şartlarında, günümüzün aksine henüz altın kaplamalı ürünlerini çıkartmamıştı. (Zaten o zamanlar 32MB HDDli bilgisayar 3.000$ , nereye altın kaplamalı yapacak?) Hem seri üretim hemde maliyeti düşürme açısından plastik kaplamalı Machintosh yerine Hulten abimizin yaptığı altın tuşlu ve 1. sınıf kalite tahta kaplamalı Machintosh göz kamaştırıyor.Dış görünüşüne baktığınızda efsane Machintosh 128k ile birebir görünen bu şaheser içinde bir adet Mac Mini ve Floppy disk okuyucu yerine optik DVD okuyucuya sahip.

Şimdi sizleri Hulten reyizin "The Golden Apple - Machintosh" isimli tanıtım videosuyla baş başa bırakıyoruz.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0