Macbook Pro Sessiz Sedasız Satıştan Kalktı!

0
0
0
0
0
Apple'ın popüler dizüstü bilgisayarı Macbook Pro sessiz sedasız Apple sitesinden kaldırıldı. Ardından yaşananlar ise olayın gizemini daha da artırdı.
Apple’ın üst sınıf dizüstü bilgisayar serisi Macbook Pro’un retina ekranlı olmayan 13 inç’lik modelinin satıştan kalktığı haberi gündeme bomba gibi düştü. Haberin kaynağı olan Appleinsider sitesinin şirkete yakın ve güvenilir bir kaynak olması nedeniyle bu bilgi internet ortamında hızla yayıldı. Habere göre, apple.com online satış sitesinde 13 inç Macbook Pro satılan modeller arasında bulunmuyordu.

 Macbook Pro Ansızın Siteden Kayboldu!

Sessiz sedasız satıştan çekilen model kimseyi şaşırtmadı çünkü SSD ve retina ekran bulunmayan, optik disk sürücülü bu kalın model oldukça eski. İlk kez 2008 yılında çıkan yekpare kasalı Macbook Pro, uygun fiyat seçeneği sunması açısından hala satışta tutuluyor ancak yukarıda da söylediğim gibi aslında 8 yıllık bir tasarıma sahip. Bu nedenle satıştan kalkması gayet normal.

 Olaylar Nasıl Gelişti?

İlginç olaylar ise site üzerinde yapılan kontrollerde klasik Macbook Pro’nun tekrar satışa eklendiğinin fark edilmesi ile başladı. Bir anlamda AppleInsider sitesinin haberi asparagas duruma düşmüş oldu. Bu konuda Apple’dan yapılan bir açıklama yok ve an itibarıyla ABD, Türkiye ve Tüm Avrupa mağazalarında Macbook Pro tekrar satışta. Yani henüz satıştan kalkmamış görünüyor ama el kulağında diyebiliriz. Yeni bir Macbook düşünenlere bu modelden uzak durmalarını tavsiye ediyorum.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0