Sakar Müzikseverleri Sevindirecek Ürün: Magzet

0
0
0
0
0
Yeni Kickstarter projesi Magzet hem müzik dinlemekten vazgeçemeyen hem de sakarlıkta çığır açmış olan kullanıcılar için biçilmiş kaftan. Manyetik biliminin hızla ilerlemesiyle birlikte günlük hayatta yerini alan manyetik cihazlara yeni bir tanesini daha ekleyen Magzet, küçük hataların büyük sorunlara yol açmasına engel oluyor.
Yeni Kickstarter projesi Magzet hem müzik dinlemekten vazgeçemeyen hem de sakarlıkta çığır açmış olan kullanıcılar için biçilmiş kaftan. Manyetik biliminin hızla ilerlemesiyle birlikte günlük hayatta yerini alan manyetik cihazlara yeni bir tanesini daha ekleyen Magzet, küçük hataların büyük sorunlara yol açmasına engel oluyor.

Yapı bakımıyla Apple’ın son yıllarda Macbook’lar da kullandığı manyetik adaptör bağlantılarına benzeyen bu küçük aletin işlevi oldukça büyük. Kulaklık jakları ve manyetizma üzerine uzun zamandır çalışmalar yapan Jon Hallsten and Jeff Russell bu küçük manyetik jak girişini bize sunuyorlar.

İki parçadan bu aletin, bir parçasını kullandığımız cihaza ( telefon, bilgisayar ) takıyoruz. Daha sonra kulaklık jakını diğer parçanın içine takıyoruz. En son olarak bu iki parçayı birleştirip bağlantıyı sağlıyoruz. 

 Peki bu alet tam olarak ne işe yarıyor?


Bu iki parça arasında ki manyetik alan sağlam ve pürüzsüz bir bağlantı sağlıyor. Eğer ani hareket edip kulaklık kablosunun uzunluğundan daha uzak bir mesafeye doğru gidersek bu bağlantı kopuyor. Böylece ne kullandığımız alet zarar görüyor ne de kulaklığımız. 

Küçük ama işlevi büyük olan bu zımbırtı, bizi sadece sakarlıklardan kurtarmakla kalmayıp ayrıca ses performansınıda iyileştiriyor.


Kaynak : The Verge
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0