• Anasayfa
  • Donanım
  • Mark Zuckerberg'den Ebola Virüsü İçin 25 Milyon Dolar Bağış

Mark Zuckerberg'den Ebola Virüsü İçin 25 Milyon Dolar Bağış

1
1
0
0
0
​Dünyanın şu anda en büyük mücadelesini verdiği virüslerden olan Ebola, 4 bini aşkın insanın ölümüne neden oldu. Son zamanlarda ise bu ölümcül virüsün Avrupa ve ABD’de görüldüğü bildirildi. Fakat büyük bir sorun da var; o da bu virüse karşı mücadelenin sürdürülmesi için gerekli kaynakların yetersiz olması.
Dünyanın şu anda en büyük mücadelesini verdiği virüslerden olan Ebola, 4 bini aşkın insanın ölümüne neden oldu. Son zamanlarda ise bu ölümcül virüsün Avrupa ve ABD’de görüldüğü bildirildi. Fakat büyük bir sorun da var; o da bu virüse karşı mücadelenin sürdürülmesi için gerekli kaynakların yetersiz olması.
 
Bu araştırmaların yapılabilmesi için gerekli olan kaynağa sürpriz bir isimden katkı geldi. Facebook’un CEO’su MarkZuckerberg, kişisel Facebook sayfası aracılığıyla, Ebola ile mücadele için eşi Priscilla Chan ile ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi’ne 25 milyon dolar bağış yaptığını açıkladı. (adamsın Zuckerberg)


 
Zuckerberg, Ebola’nın HIV gibi tüm dünyayı etkileyen sağlık krizine dönüşmeden engellenmesi gerektiğini vurguladı. Dünya Sağlık Örgütü’nün Ebola ile mücadele için gerekli olan kaynağın 1 milyar dolar olduğunu söylemesinden sonra 25 milyon dolar az bir rakammış gibi görünse de, bu rakamın diğer büyük işadamlarının yardım etmesi için bir teşvik olabileceğini söyleyebiliriz.
 
Ebola ile mücadele için Bill ve Melinda Gates Vakfı 50 milyon dolar, Microsoft’un kurucularından Paul Allen ise 9 milyon dolar bağışta bulunmuştu.
1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0